جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
اخبار 27 آذر 1402 - 5 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

تحلیل روزانه بازار آهن دوشنبه 27 آذر؛ جزییات بازار جهانی فولاد در هفته‌ای که گذشت/ قراضه در ترکیه همچنان پر تقاضا

تازه ترین خبرها از بازار فولاد از نوسان قیمت مقاطع فولادی حکایت دارد.

تحلیل روزانه بازار آهن دوشنبه 27 آذر؛ جزییات بازار جهانی فولاد در هفته‌ای که گذشت/ قراضه در ترکیه همچنان پر تقاضا اخبار احتمال افزایش قیمت آهن

به گزارش خبرنگار فولادبان، دلار امروز با نرخ 50 هزار و 250 تومان در بازار معامله شد که نسبت به روز معاملاتی گذشته کاهش اندکی داشت. امروز در بازار داخلی هم نوسانات قیمت را شاهد بودیم از رکود قیمتها در بازار میلگرد گرفته تا افزایش در بخش نبشی و ناودانی. همچنین تیرآهن و پروفیل از قیمت روز گذشته عقب تر رفتند.

قیمت سنگ آهن هفته گذشته در چین با افزایش امید‌ها به بسته‌های محرک اقتصادی بیشتر از سوی سیاست‌گذاران چینی و افزایش خرید‌های زمستانی از ۱۳۷ دلار به بالاتر از ۱۳۸ دلار رسید، ولی تا پایان هفته به حدود ۱۳۵ دلار هر تن سی اف آر چین رسید. تا آخر هفته با کمرنگ شدن امید‌ها به تاثیر مثبت بسته‌های محرک اقتصادی بر بازار چین قیمت نزولی شد. در هفته‌ای که گذشت در بازار واردات قراضه ترکیه پس از نوساناتی قیمت ۴۲۵ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد که یک دلار افت داشت. قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن از ۳۵۶ دلار به ۳۶۴ دلار هر تن فوب افزایش یافت. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا نیز هفته گذشته میلادی با ۴ دلار بهبود ۳۹۵ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد. هفته گذشته بیلت صادراتی فوب دریای سیاه با حدود ۸ دلار بهبود به ۵۱۳ دلار هر تن فوب رسید. در بازار داخلی چین قیمت بیلت از ۵۳۰ دلار هفته قبل به ۵۱۱ دلار هر تن درب کارخانه کاهش داشت. بیلت وارداتی به چین نیز از ۴۶۸ دلار به ۴۵۷ دلار هر تن سی اف آر افت داشت. در بازار واردات جنوب شرق آسیا نیز قیمت بیلت تغییر جدی نداشته با یک دلار رشد داشت و ۵۳۵ دلار هر تن سی اف آر ثبت شد. در ترکیه نیز بیلت وارداتی با ۸ دلار رشد به حدود ۵۳۸ دلار هر تن سی اف آر رسید.

قیمت میلگرد صادراتی چین هفته گذشته با یک دلار رشد به ۵۶۱ دلار هر تن فوب رسید. در بورس شانگ‌های قیمت قرارداد میلگرد ۱۸ دلار افت هفتگی داشته ۵۵۱ دلار هر تن ثبت شد. قیمت میلگرد صادراتی ترکیه در ۶۰۵ دلار هر تن فوب بدون تغییر ماند.

در جنوب شرق آسیا میلگرد وارداتی ۴ دلار بالا رفت و ۵۶۵ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد. در بازار داخلی امریکا میلگرد در ۸۳۲.۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثابت ماند و در بازار داخلی اروپا نیز قیمت میلگرد در ۶۲۰ یورو هر تن درب کارخانه ثبات داشت. هفته گذشته میلادی ورق گرم صادراتی فوب دریای سیاه در ۵۹۵ دلار هر تن فوب بدون تغییر ماند. متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین ۵۷۰ دلار هر تن فوب شنیده شد که نسبت به هفته قبل تغییری نداشت. در جنوب شرق آسیا آخرین قیمت ورق گرم از ۵۶۹ تا ۵۸۳ دلار به ۵۶۷ تا ۵۸۲ دلار هر تن سی اف آر رسید. در بازار داخلی اروپا ورق گرم ۵ یورو افت داشت و ۶۸۵ یورو هر تن درب کارخانه ثبت شد. در بازار داخلی امریکا هم ورق گرم در ۱۱۰۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه بدون تغییر ماند.

البته این را هم باید گفت که قیمت‌های جهانی قراضه از اواخر اکتبر به روند صعودی خود همچنان ادامه می‌دهد. در این میان، بازار ترکیه توسط تعدادی از عوامل حمایت می‌شود که فولادسازان داخلی را مجبور به خرید مواد اولیه با وجود بازار ضعیف فولاد می‌کند. در ایالات متحده نیز قیمت‌ها با تقاضای مصرف کنندگان ترک روند افزایشی را ثبت کردند. در چین هم به دلیل عرضه بالا روند کاهشی بوده، اگرچه پیش‌بینی می‌شود بازار رشد کوتاه مدت را تجربه کند.
قیمت قراضه در ترکیه برای دوره ۱-۸ دسامبر ۲۰۲۳ نسبت به هفته قبل ۱۳ دلار در هر تن یا ۳.۱ درصد افزایش یافت و به ۴۲۸ دلار در هر تن رسید. به طور کلی، قیمت قراضه در بازار ترکیه از اواخر اکتبر رشد و در این مدت ۷۰ دلار در هر تن افزایش یافته است. در ماه نوامبر، این رشد به ۴۹ دلار در هر تن رسید.

از آخرین وضعیت بازار آهن چه خبر؟

بررسی بازار آهن در روز دوشنبه نشان می‌دهد، در بازار میلگرد قیمت محصولات ثابت گزارش شد.

علاوه بر این، در بازار نبشی قیمت ها 300 تومان افزایش داشته همچنین در بازار ناودانی قیمت محصول شرکت ها 200 تا 300 تومان رشد داشته است.

در بازار تیرآهن قیمت محصولات در بخش کیلویی 500 تا 700 تومان کاهش داشته و قیمت محصولات در بخش شاخه ای 91 هزار تومان افت داشته است.

همچنین در بازار پروفیل قیمت محصولات 1000 تومان کاهش داشته است.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors