توقف تولید خودروهای باری قدیمی تا ۲ سال آینده

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت از توقف تولید خودروهای باری قدیمی تا ۲ سال آینده خبر داد و گفت: بن‌سازه‌های جدید جایگزین خودرو‌ها و بن‌سازه‌های قدیمی تجاری و باری می‌شوند.

به گزارش فولادبان، عبدالله توکلی لاهیجانی گفت: براساس طرح تحول در صنعت خودرو تا ۲ سال آینده بن‌سازه‌های جدید جایگزین خودرو‌ها و بن‌سازه‌های قدیمی تجاری و باری می‌شوند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های تحولی در صنعت خودرو، تولید بن‌سازه‌های جدید و حذف خودرو‌های قدیمی است. علت اینکه خودرو‌های تجاری قدیمی همچنان تولید می‌شوند، داخلی‌سازی قطعات مهم این خودرو‌ها در سالیان گذشته است، ما الآن نیاز داریم این داخلی‌سازی را برای محصولات جدید انجام دهیم، اما این اقدام نیاز به تولید در مقیاس بالا دارد تا توجیه اقتصادی داشته باشد.

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت ادامه داد: در حوزه تولید خودرو‌های تجاری و باری، مقیاس اقتصادی تولید، عامل توجیه سرمایه‌گذاری برای محصولات جدید است برای همین لازم است تولیدکننده‌های مختلف با مشارکت و هم‌افزایی به‌سمت محصولات جدید حرکت کنند.

توکلی گفت: ما باید در حوزه‌های مرتبط با پیشرانه، گیربکس و اجزای کلیدی به‌سمت هم‌افزایی بین شرکت‌ها حرکت کنیم، برای ایجاد این هم‌افزایی هم آیین‌نامه‌هایی را تدوین کرده‌ایم تا خودروسازان را برای رسیدن به یک بن‌سازه مشترک تشویق کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *