تحلیل هفتگی بازار سرمایه از نگاه یک کارشناس/ تثبیت روند فعلی معاملات تا تزریق نقدینگی جدید به بورس

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: روند فعلی که در بازار وجود دارد، همچنان پابرجا خواهد بود تا ریسک‌های موجود از سهامداران و سرمایه‌گذاران فاصله گرفته و نقدینگی جدیدی وارد بورس شود.

حمزه کریمی در گفتگو با فولادبان با تحلیل هفتگی بازار سرمایه مطرح کرد: بورس تهران در هفته جاری افت و خیزهای زیادی را به خصوص در واکنش به جنگ غزه تجربه کرد؛ اما در انتهای هفته شاهد افزایش جزئی شاخص بودیم. البته حجم معاملات به ویژه در روز آخر کاری هفته به شدت کاهش پیدا کرد و می‌توان گفت این اتفاق، تحت تأثیر جو ترسی که سهامداران از خرید سهام دارند، رخ داد.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد بازار سرمایه با ابزارهای کنترلی که وجود دارد، همچنان در دامنه‌های نوسان یک مثبت و یک منفی باقی بماند تا ببیند آیا نقدینگی جدیدی وارد بازار می‌شود یا خیر!

این کارشناس بازار سرمایه معتقد است روند فعلی که در بازار وجود دارد، همچنان پابرجا خواهد بود تا ریسک‌های موجود از سهامداران و سرمایه‌گذاران فاصله گرفته و نقدینگی جدیدی وارد بورس شود.

کریمی تصریح کرد: در چند هفته گذشته بازیگر اصلی بورس تهران دولت بود که با سیاست‌های جدیدی که برای کنترل تورم اتخاذ کرد، قیمت‌ها را در مدار پایینی قرار داد و این درحالیست که بورس خود یک عامل تورم‌زا محسوب می‌شود.

وی در پایان اظهارداشت: بنابراین باید منتظر باشیم و ببینیم دولت چه زمانی روی خوش به بورس نشان می‌دهد و بازارسازها نیز به واسطه دستوراتی که از دولت مخابره می‌شود، چه حرکتی رقم می‌زنند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *