جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
اتحادیه ها و انجمن های فولاد 16 شهریور 1402 - 11 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
رئیس جمهور تاکید کرد:

رکورد مهار تورم را از طریق رشد تولید دنبال خواهیم کردد دولت باید پای بخش خصصوصی به معادن را باز کند

رئیس جمهور گفت: با افزایش تولید در بعضی از سال‌ها تورم مهار شده اما رکورد مهار تورم را از طریق رشد تولید دنبال خواهیم کرد و تمام هنر دولت این است که مهار تورم با رشد تولید انجام خواهد شد.

رکورد مهار تورم را از طریق رشد تولید دنبال خواهیم کردد دولت باید پای بخش خصصوصی به معادن را باز کند اتحادیه ها و انجمن های فولاد اخبار دولت, دولت

به گزارش فولادبان، سیدابراهیم رئیسی امشب در نشست با نخبگان استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در زمینه اخذ مالیات از اصناف بنا بر اعتماد به اظهار اصناف است، لذا باید به سخن اصناف حتما اعتماد کرد و اصل توجه کردن اظهارات صنف است.

رئیس جمهور در ارتباط با تسهیلات گفت: با افزایش تولید در بعضی از سال‌ها تورم مهار شده اما رکورد مهار تورم را از طریق رشد تولید دنبال خواهیم کرد و تمام هنر دولت این است و مهار تورم با رشد تولید انجام خواهد شد.

رئیسی با بیان اینکه حتما این آرزوی مردم در زمینه راه آهن در دولت سیزدهم با کار جهادی به سرانجام برسد، عنوان داشت: در خراسان جنوبی همانطور که رهبری فرمودند، اینجا اقتصاد سنگ را داریم و نباید خام‌فروشی شود و معادن باید پای بخش خصوصی را به دست بگیرد و کار دولت حمایت، هدایت و نظارت است و با خام‌فروشی مبارزه شود.

رئیس جمهور با تأکید بر رفع موانع در رابطه با داد و ستاد با افغانستان و فعال شدن بازارچه‌های مرزی تصریح کرد: یکی از کارکردهای مرزی، فعال بودن بازارچه‌هاست.

رئیسی در ارتباط با وضعیت ناوگان هوایی در خراسان جنوبی اظهار کرد: فعال شدن بخش خصوصی در این زمینه خیلی مهم است و بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است ما هم حمایت می‌کنیم و تسهیلات هم پرداخت می‌شود که استانداری و وزارت راه و شهرسازی پیگیری می‌کنند تا بخش خصوصی ناوگان هوایی هراسان جنوبی فعال شود.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی آمار جرائم خیلی پایین است و این موضوع به دین‌داری مردم و … برمی‌گردد، گفت: مسئله خانواده بسیار اهمیت دارد و زن می‌تواند در زمینه ایفای نقش اجتماعی، یک مادر خوب هم باشد و فضاهایی که مناسب بانوان باشد باید ایجاد شود، بسیاری از کارهای فرهنگی است که آسیب‌ها را از بین ببرد.

رئیسی با اشاره به حق مالکانه معادن در قانون بودجه صندوق توسعه و پیشرفت که برای همه استان درآمد داشته باشد، افزود: اهتمام ما بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام است و مهم این است که پروژه نیمه‌تمام مردم را رنج می‌دهد این مقدم به دیگر کارها است.

وی گفت: در این زمینه یک تنخواه به استان بدهیم و اضافه برداشت از مالیات و مولدسازی به همین صندوق ریخته شود، مولدسازی روش اجرای قانون است که مغفول مانده است، قانونی که زمین مانده و باید اجرا شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه با پیگیری در برنامه هفتم این صندوق توسعه در مجلس به تصویب برسد و بسیاری از طرح‌های نیمه تمام به اتمام رساند، افزود: اگر شرکتی در ادارات و سازمان‌های اداری، کمبود اعتبارات دارد نباید کم‌کاری را سر کارگر خالی کرد چون کارگر زن و بچه دارد و باید حقوق کارگر به‌موقع تامین شود.

وی با بیان اینکه نسبت به صنایع تبدیلی کارهایی انجام شده و کارهایی هم در دست اقدام است، عنوان کرد: توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارتباط با دانشجویان و دانشگاه است و ارتباط با دانشگاه و بازار و حوزه به اصلاح امور کمک می‌کند.

رئیسی با اشاره به نقش مردم و مردمی‌سازی گفت: در همه حوزه‌ها مردم صاحب نقش هستند در همه کارها نظارت است و دولت کارش تصدی‌گری نیست، حمایت هدایت و نظارت است هرجا که با مردم پیش رفتیم موفق بوده‌ایم و همین اربعین یک نماد و نمونه مردمی‌سازی است.

وی با اشاره به جبران عقب‌ماندگی‌ها در سطح استان و کشور اظهار داشت: مقام معظم رهبری گفتند همه که باید امید داشت و هم امید بخشید، لذا اصل کار این است در هر حوزه با امید و ایمان گام برداریم و آینده برای کشور امیدبخش و‌ درخشان است.

رئیس جمهور با اشاره به رشد اقتصادی ۴ درصدی گفت: ارتباط تجاری کشور ما چند برابر شده است، در حوزه سلامت خیلی‌ها ترجیح می‌دهند در گردشگری سلامت به ایران سفر کنند.

رئیسی با اشاره به اینکه کشور روز به روز رو به پیشرفت است و در کنار راهیان نور، راهیان پیشرفت را تشکیل دادیم، افزود: دشمن کارهای بزرگ را کوچک جلوه می‌دهد اما باید تلاش کرد و هیچ کس حق ناامیدی و خسته شدن ندارد.

وی با بیان اینکه به تعبیر حکماینه رهبر انقلاب به قله‌ها نزدیک شدیم، خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی دو برابر گذشته جذب سرمایه‌گذار خارجی داریم، امروز جنگ، جنگ اراده‌هاست باید با مقابل نقشه‌های دشمن ایستاد.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors