روسای جمهور دو غول فولادسازی دنیا با یکدیگر دیدار می کنند

رئیس‌جمهور روسیه امروز با تأکید بر «کمک‌های شی جین پینگ در توسعه روابط میان مسکو و پکن» گفت: به‌زودی با رئیس‌جمهور چین دیدار می‌کنم.

به گزارش فولادبان به نقل از تایمز آو ایندیا، ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه در سخنانی اعلام کرد که به زودی با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین دیدار خواهد کرد تا از جمله در مورد توسعه تماس های بشردوستانه گفتگو کند.

رئیس‌ جمهور روسیه در این خصوص گفت: به زودی با رئیس جمهور چین دیدار خواهیم داشت. رئیس جمهور چین من را دوست خود خطاب می کند؛ من هم خوشحالم که وی را دوست خود بنامم؛ زیرا او کارهای زیادی برای توسعه روابط میان مسکو و پکن انجام داده است.

پیشتر اعلام شده بود که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌ جمهور روسیه ماه اکتبر به کشور چین سفر خواهد کرد.

پوتین با سفر به چین، اولین سفر خارجی خود پس از صدور حکم بازداشت برای او به اتهام ادعایی جنایات جنگی از سوی دادگاه کیفری بین‌المللی را انجام خواهد داد.

سه منبع مطلع از این موضوع که نخواستند نامشان فاش شود، اعلام کرده بودند که کاخ کرملین در حال تدارک سفر پوتین به چین برای حضور در مجمع «کمربند و جاده» در ماه اکتبر است.

بنا به گفته یکی از این منابع مطلع، رئیس جمهور روسیه، دعوت «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین برای شرکت در این مراسم را پذیرفته است.

دیوان کیفری بین المللی ۲۶ اسفند ماه سال گذشته، برای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به اتهام واهی جنایت جنگی در اوکراین، قرار بازداشت صادر کرد. مسکو همواره اتهامات علیه نیروهای روسیه را رد کرده است.

این دادگاه بین المللی با ادعای مظنون بودن پوتین به تبعید غیرقانونی کودکان و انتقال غیرقانونی ساکنان قلمرو اوکراین به فدراسیون روسیه، برای رئیس جمهور روسیه حکم بازداشت صادر کرد.

به گزارش فولادبان، جین و روسیه دو غول فولادسازی دنیا هستند که این دیدار می تواند بازارهای فولاد را تحت تاثیر قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *