محکومیت بازگرداندن ارز دولتی به خزانه بیت‌المال/ مجازات کسانی که به تعهدات ارزی خود عمل نکنند، چیست؟

یک شرکت بازرگانی متخلف به علت ایفا نکردن تعهدات تولیدکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی به پرداخت ۱۷۳ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش فولادبان، محمد علی اسفنانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: پرونده شرکت متخلف که با دریافت ارز به میزان ۲۲۰ هزار یورو، معادل ۸۶ میلیارد و ۸۳۴ میلیون ریال از یک بانک دولتی به بهانه واردات کالا به کشور تعهدات ارزی خود را اجرا نکرده بود، در شعبه پنجم اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم رسیدگی شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: شعبه رسیدگی‌کننده به دلیل ارائه نکردن مدارک لازم و همچنین دریافت نظریه کارشناسی سازمان صمت استان پیرامون اینکه شرکت، کالا‌های موضوع ثبت سفارش را وارد کشور نکرده است، اتهام انتسابی را محرز و شرکت را علاوه بر بازگرداندن ۲۲۰ هزار یورو به شاکی و محرومیت از فعالیت بازرگانی به مدت یکسال به پرداخت ۱۷۳ میلیارد و ۶۶۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

اسفنانی تصریح کرد: جریمه نقدی، محرومیت یک تا ۱۰ سال از فعالیت بازرگانی، ابطال کارت بازرگانی و حبس تعزیری از جمله مجازات دیده شده برای اشخاص حقیقی یا حقوقی است که تعهدات ارزی خود را ایفا نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *