شرکت اورگرند چین اعلام ورشکستگی کرد

غول املاک چینی رسما اعلام ورشکستگی کرد. این شرکت در اطلاعیه‌ای به بورس اوراق بهادار هنگ کنگ، اورگراند اعلام کرد که در سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ مجموعاً حدود ۸۱ میلیارد دلار ضرر داشته و درآمدهای آن در سال ۲۰۲۱ تقریباً به نصف کاهش یافته است.

به گزارش فولادبان، رهبران چین در حال تلاش برای احیای رشد اقتصادی هستند که در سال گذشته به ۳ درصد کاهش یافت که این میزان پایین ترین سطح دوم از دهه ۱۹۷۰ است. رگولاتورها برای نظارت بر بازسازی بدهی اورگراند وارد عمل شدند، اما ظاهرا کمک مالی را رد کردند تا از ارسال پیام اشتباه به شرکت‌ها در مورد نیاز به کاهش بدهی هایشان جلوگیری کنند.

مشکلات ادامه دار برای اورگراند که گفته می شود بدهکارترین توسعه دهنده صنعت املاک و مستغلات جهانی است، نوید بدی برای احیای بخش املاک است و محرک اصلی فعالیت های تجاری که شتاب از دست رفته آن بر بهبود متزلزل چین پس از مبارزه با کووید تاثیر گذاشته است.

غول چینی املاک درخواست حمایت از ورشکستگی در آمریکا داده است تا بتواند با طلبکاران بین‌المللی در خصوص اوراق بدهی خود به توافق برسد.

این شرکت ۳۴۰ میلیارد دلار بدهی دارد و در دو سال گذشته ۸۱ میلیارد دلار زیان ساخته است و در کشور چین در حال اجرا ۱۳۰۰ پروژه در ۲۸۰ شهر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *