آغاز قرمزپوش معاملات هفته بورس تهران/ شاخص فلزات اساسی ۱۲ هزار واحد کاهش یافت

فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 28 مرداد 1402 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، بازار سرمایه اولین روز معاملاتی از آخرین هفته مردادماه را قرمز رنگ  به پایان رساند به گونه‌ای که بورس تهران با افت یکپارچه قیمت‌ها و نماگرها سپری شد. در نهایت حدود ۵۸۹ میلیارد تومان پول از سوی حقیقی‌ها خارج و ارزش معاملات خرد به ۳ هزار و ۷۰ میلیارد تومان رسید.

همچنین امروز ارزش بازار بورس در پایان معاملات ۷ هزار و ۹۶۵ میلیارد تومان بود که از این مبلغ، ۳ هزار و ۷۲۰ میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و صندوق‌های قابل معامله سهامی است. ناگفته نماند ۵۱ درصد از کل ارزش معاملات مربوط به معاملات خرد بود.

از سوی دیگر، گروه‌های خودرو، فلزات اساسی و محصولات شیمیایی به ترتیب با ارزش معامله ۲۸۴ میلیارد تومان، ۱۴۸ میلیارد تومان و ۱۴۶ میلیارد تومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را به ثبت رساندند. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات اولین روز هفته قرمز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات ۱۶ هزار و ۵۹ واحد افت داشت و به یک میلیون و ۹۵۷ هزار و ۵۳۸ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات ۷ هزار و ۸۸۵ واحد کاهش یافت و در ارتفاع ۶۷۷ هزار و ۵۴ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با افت ۱۲ هزار و ۳۹۹ واحدی، رقم یک میلیون و ۴۶۰ هزار و ۵۸۷ واحد را نشان داد.

نمادهای «فولاد»،«شستا»،«فملی»،«وپاسار»،«حکشتی»،«رمپنا»و«وبملت» بیشترین تاثیر را در روند نزولی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «قپیرا»،«غشان»،«ثشرق»،«خلنت»و«پدرخش» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «ونیرو»،«کماسه»،«وتوس»،«شسینا»و«ورنا» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *