کارخانه‌های ترکیه حاضر به پرداخت قیمت بالاتر برای محموله‌های صادراتی قراضه شدند

تازه ترین گزارش از بازار جهانی فولاد نشان می دهد کارخانه‌های ترکیه برای قراضه دریایی هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند/ کار شد

به گزارش خبرنگار فولادبان، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، فولادسازان ترکیه حاضر به پرداخت قیمت بالاتر برای محموله‌های صادراتی به کشور با تحویل ماه سپتامبر شدند که این موافقت ناشی از رشد تقاضای رقابت‌کنندگان بود.

در این راستا، یک کارخانه در منطقه مرمره محموله آمریکایی شامل ۲۳ هزار تن HMS 1,2 (80:20) و ۵ هزار تن قراضه خردشده به ترتیب با قیمت ۳۶۷ و ۳۸۷ دلار به ازای هر تن cfr خریداری کرد.

در همین حال، معامله دیگر زمانی بود که یک کارخانه فولادی در منطقه اسکندرون محموله اروپایی شامل HMS 1,2 (80:20) را با قیمت ۳۵۶ دلار به ازای هر تن cfr خرید.

در نتیجه معاملات اخیر، شاخص قیمت روزانه قراضه در آغاز هفته رشد یافت. براساس ارزیابی روزانه فست‌مارکتز، شاخص قیمت قراضه فولادی، HMS 1,2 (80:20)، مبدا شمال اروپا، cfr ترکیه۳۶۱٫۰۱ دلار به ازای هر تن محاسبه شد که این نرخ حاکی از رشد ۵٫۰۱ دلاری نسبت به روز قبل است.

همچنین قیمت قراضه فولادی HMS 1,2 (80:20)، مبدا آمریکا، cfr ترکیه در همان‌روز، ۳۶۷٫۰۴ دلار به ازای هر تن اعلام شد که این نرخ در مقایسه با روز قبل افزایش ۵٫۰۱ دلاری را نشان می‌دهد.

کارخانه‌های ترکیه به دلیل کاهش فروش محصولات فولادی، نسبت به خرید محموله با تحویل ماه سپتامبر مردد بودند. البته تقاضا در دیگر کشورها از جمله هند و پاکستان، منجر به افزایش قیمت‌ها در بازارهای بین‌المللی شد.

بنا بر گفته منابع بازار، خریداران هند و پاکستان پس از ماه راکد ژوئیه که فصل بادهای موسمی است، در طول هفته اخیر فعالیت شارژ ذخایر قراضه فولادی خود را از سر گرفتند. همین مساله از رشد قیمت قراضه صادراتی به ترکیه حمایت کرد.

همچنین در طول هفته گذشته، شنیده شد که حدود ۳۵ تا ۴۵ هزار تن قراضه کانتینری به هند و نزدیک به ۲۰ تا ۳۰ هزار تن محصول به پاکستان فروخته شد.

بازار داخلی

به دنبال روند صعودی قیمت قراضه صادراتی به ترکیه در طول هفته گذشته، قیمت این محصول در بازار داخلی نیز افزایش یافت.

براساس ارزیابی فست‌مارکتز، قیمت قراضه باندل، بازار داخلی، تحویل به ترکیه بین ۸ هزار و ۹۳۰ لیر تا ۹ هزار و ۷۵۵ لیر (۳۳۳ تا ۳۶۴ دلار) به ازای هر تن محاسبه شد درحالی که این محصول در هفته قبل با قیمت ۸ هزار و ۴۰۰ تا ۹هزار و ۷۵۵ لیر معامله می‌شد.

همچنین ارزیابی‌ها قیمت قراضه فولادی، حاصل از تخریب کشتی، بازار داخلی، تحویل به ترکیه را بین ۳۴۷ تا ۳۵۵ دلار به ازای هر تن نشان می‌دهد. نرخ معامله این محصول در هفته پیش ۳۳۰ تا ۳۴۵ دلار گزارش شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *