تکرار روزهای بی‌‌رمق بورس/ کاهش حدود ۳ هزار واحدی شاخص فلزات اساسی

فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 25 مرداد 1402 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، بازار سرمایه در دقایق ابتدایی معاملات توانست در روند صعودی قرار بگیرد اما این روند ادامه نداشت و در کمتر از یک ساعت رنگ معاملات به سرخی زد. در واقع، معاملات این هفته تعریفی نداشت و علاوه بر تدام رکود و کم حجمی، کانال ۲ میلیونی برای چندمین بار از دست رفت. از طرفی، امروز خروج ۲۲۸ میلیارد تومانی نقدینگی از سوی حقیقی‌ها رقم خورد و ارزش معاملات خرد به ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان کاهش یافت.

همچنین ارزش کل معاملات ۱۰ هزار و ۵۹۲ میلیارد تومان بود که از این مبلغ ۳ هزار و ۳۰۵ میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و صندوق‌های قابل معامله سهامی است. البته ۳۱ درصد از کل ارزش معاملات مربوط به معاملات خرد بود.

از سوی دیگر، گروه‌های خودرو، فلزات اساسی و محصولات شیمیایی به ترتیب با ارزش معامله ۲۵۴ میلیارد تومان، ۱۲۹ میلیارد تومان و ۱۲۳ میلیارد تومان برترین صنایع امروز هستند که بیشترین حجم معامله را تجربه کردند. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات پنجمین روز هفته قرمز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات ۴ هزار و ۴۸۶ واحد افت داشت و به یک میلیون و ۹۷۳ هزار و ۶۹۶ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات ۲ هزار و ۱۵۹ واحد کاهش یافت و در ارتفاع ۶۸۴ هزار و ۹۶۳ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با افت ۲ هزار و ۷۱۷ واحدی، رقم یک میلیون و ۴۷۳ هزار و ۴۶۰ واحد را نشان داد.

نمادهای «حکشتی»،«همراه»،«رمپنا»،«شپدیس»،«بوعلی»،«فولاد»و«مبین» بیشترین تاثیر را در روند نزولی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «ولغدر»،«تپمپی»،«غشان»،«قپیرا»و«شپاکسا» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «غشاذر»،«قمرو»،«ثمسکن»،«شسینا»و«سیلام» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *