ثبات قیمت اسلب صادراتی برزیل/ آشفته بازار محصولات نهایی فولاد

تازه ترین گزارش از بازار جهانی فولاد از ثبات قیمت اسلب صادراتی برزیل به دنبال نابه‌سامانی بازار محصولات نهایی فولاد حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، طبق گزارشات حاصل از معاملات اسلب تحویل ماه اکتبر که نشان از سطح قیمتی ماه گذشته داشتند، قیمت اسلب صادراتی برزیل در یک هفته اخیر بدون تغییر باقی ماند.

در این راستا، ارزیابی فست‌مارکتز نشان می دهد قیمت اسلب فولادی، صادرات، فوب بندر اصلی برزیل در بازه قیمتی ۵۶۰ تا ۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش شد که این بازه قیمتی حاکی از ثبات نسبت به هفته قبل است.

همچنین قیمت اسلب در بازار محصولات تخت فولادی آمریکای شمالی روندی نوسانی داشت. درحالی که فعالان بازار نسبت به ثبات قیمت در زمان نزدیک مطمئن نیستند، قیمت کویل ورق گرم در بازه ۳۹ تا۴۰ دلار به ازای هر هاندردویت (۸۵۸ تا ۸۸۰ دلار به ازای هر تن) بود.

با توجه به اینکه بسیاری از کارخانه‌ها به دنبال خرید اسلب بودند، میزان تقاضای این محصول در سطح مطلوبی گزارش شد. البته پیشنهادات خریداران در حدود ۵۶۰ دلار به ازای هر تن فوب و یا کمتر بودند.

برخی خریداران درباره روند قیمت محصولات تخت فولادی نامطمئن بودند و خود را برای احتمال افت قیمت آماده  کردند.

براساس ارزیابی روزانه فست‌مارکتز، شاخص قیمت کویل ورق گرم، فوب کارخانه غرب میانه آمریکا ۳۹٫۷۵ دلار به ازای هر هاندردویت (۷۹۵ دلار به ازای هر تن) شنیده شد که این نرخ در مقایسه با روز قبل و هفته گذشته به ترتیب افت ۰٫۷۲ درصدی و رشد ۱٫۹۲ درصدی را نشان می‌دهد. این محصول در این مدت به ترتیب با قیمت ۴۰٫۴ و ۳۹ دلار به ازای هر هاندردویت معامله می‌شد.

در همین حال، فروشندگان به دلیل تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده، حجم کمی از محصول را برای معاملات تحویل ماه اکتبر عرضه کردند.

همچنین شمار تقاضای تولیدکنندگان محصولات تخت برزیلی برای اسلب ثابت بود که این موضوع برای عرضه‌کنندگان اسلب در بازار داخلی اطمینان‌خاطری شد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *