چراغ سبز بورس روشن شد/ رشد ۵ هزار واحدی شاخص فلزات اساسی

فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 23 مرداد 1402 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، معاملات بازار سرمایه امروز توانست مجدداً به رنگ سبز بازگردد به گونه‌ای که تراز نقدینگی حقیقی‌ها از مثبت به منفی رسید. در این میان، حقوقی‌ها ۵۴ میلیارد تومان از حقیقی‌ها خرید کردند. همچنین امروز ارزش بازار بورس در پایان معاملات به حدود ۳ هزار و ۳۲۷ میلیارد تومان رسید و ارزش معاملات خرد نیز در محدوده ۴ هزار میلیارد تومان باقی ماند.

از سوی دیگر، تعداد نمادهای مثبت ۳۱۹ نماد و تعداد نمادهای منفی ۴۷۷ نماد در پایان معاملات ثبت شد، ضمن اینکه گروه‌های خودرو ، محصولات شیمیایی و انبوه سازی به ترتیب با ارزش معامله ۳۱۷ میلیارد تومان، ۱۷۵ میلیارد تومان و ۱۵۵ میلیارد تومان برترین صنایع بازار هستند که بیشترین حجم معامله را به ثبت رساندند. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات سومین روز هفته سبز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات ۹ هزار و ۱۲۸ واحد رشد داشت و به یک میلیون و ۹۹۷ هزار و ۴۵ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات ۴ هزار و ۵۴۱ واحد افزایش یافت و در ارتفاع ۶۹۶ هزار و ۳۲۴ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با رشد ۴ هزار و ۶۸۷ واحدی، رقم یک میلیون و ۴۹۱ هزار و یک واحد را نشان داد.

نمادهای «فملی»،«شپنا»،«شبندر»،«خودرو»،«تاپیکو»،«شتران»و«وبملت» بیشترین تاثیر را در روند صعودی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «وایران»،«ولغدر»،«ورنا»،«وبوعلی»و«پردیس» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «وصنا»،«ثشرق»،«دتماد»،«چکارن»و«غدشت» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *