روند نزولی قیمت‌ها در بازار قراضه چین+دلایل

تازه ترین گزارش از بازار جهانی فولاد از روند نزولی قیمت‌ها در بازار قراضه چین به دنبال کاهش تقاضای میلگرد حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، پس از اینکه کارخانه‌های بزرگ در مناطق شرقی چین قیمت محصولات خام فولادسازی را به دلیل کاهش تقاضای میلگرد در بازار کاهش دادند، قیمت قراضه در بازار داخلی چین در یک هفته اخیر کاهش یافت.

در همین حال، یک فولادسازی بزرگ در شرق چین در دو روز از هفته قیمت قراضه بازار داخلی را به طور کلی ۶۰ یوآن (۸٫۳۲ دلار) به ازای هر تن کاهش داد.

بنا بر گفته فعالان بازار، در طول هفته اخیر به دلیل شرایط جوی نامناسب که منجر به کاهش تقاضای محصولات شد، قیمت میگلرد کاهش یافت که روند نزولی قیمت قراضه در بازار داخلی این کشور را به دنبال داشت.

نماینده یک کارخانه در پکن بیان کرد: طوفان اخیر و باران شدید و سیلابی که به همراه داشت، باعث اختلال فعالیت ساخت‌وساز مناطق مختلف چین شد و اثری سوء بر تقاضای میلگرد داشت.

ارزیابی هفتگی فست‌مارکتز نشان می دهد قیمت قراضه فولادی، بازار داخلی چین بین ۲ هزار و ۹۲۰ یوآن تا ۲ هزار و ۹۶۰ یوآن به ازای هر تن گزارش شد که این بازه قیمتی حاکی از افت ۶۰ یوآنی نسبت به هفته قبل است. این محصول در این مدت با قیمت ۲ هزار و ۹۸۰ یوآن تا ۳هزار و ۲۰ یوآن معامله می‌شد.

در نتیجه فولادسازان چینی از بازار واردات قراضه دور ماندند به طوری که تفاوت میان پیشنهادات قیمتی خریداران و فروشندگان برای محصول وارداتی از معاملات در طول هفته جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *