رشد ۸.۲ درصدی تولید فولاد ایران در ۴ ماهه اول سال ۱۴۰۲/ جزئیات کامل تولید فولاد میانی، محصولات فولادی و آهن اسفنجی+ جدول

تازه ترین آمارهای رسمی از تولید انواع محصولات زنجیره فولاد در چهار ماهه نخست سال جاری حکایت از افزایش 8.2 درصدی تولید محصولات میانی دارد.

به گزارش فولادبان، در چهار ماهه نخست سال ۱۴۰۲ تولید فولاد میانی کشور ۱۱ میلیون و ۴۵۹ هزار تن بوده است که رشد ۸.۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

وضعیت تولید محصولات فولادی

در این مدت در مجموع تولید محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۵ درصدی داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی در چهار ماهه نخست امسال ۷ میلیون و ۸۲۲ هزار تن بوده است.

در چهار ماهه اول سال ۱۴۰۲، ۴ میلیون و ۴۹۹ هزار تن محصولات طویل و ۳ میلیون و ۳۲۳ هزار تن محصولات تخت در کشور تولید شده که رشد تولید محصولات طویل ۷.۳ درصد و رشد تولید محصولات تخت ۲.۷ درصد بوده است.

همچنین تولید میلگرد در این مدت ۳ میلیون و ۶۴۹ هزار تن بوده که افزایش ۵.۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. تولید تیرآهن نیز با افزایش ۲۸.۶ درصدی به ۵۳۵ هزار تن رسیده است.

علاوه بر این، میزان تولید ورق گرم کشور در چهار ماهه نخست سال جاری ۳ میلیون و ۱۹۳ هزار تن گزارش شده است که افزایش ۲.۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. میزان تولید ورق سرد هم یک درصد کاهش و ورق پوششدار نیز ۱۰.۷ درصد افزایش یافته است.

وضعیت تولید آهن اسفنجی

براساس گزارش آماری انجمن فولاد، تولیدکنندگان آهن اسفنجی در چهار ماهه سال جاری، ۱۲ میلیون و ۹۵۹ هزار تن از این محصول را تولید کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد ۵.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

در جدول زیر جزئیات آمار تولید فولاد کشور در چهار ماهه نخست سال ۱۴۰۲ و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبل را ببینید.

رشد ۸.۲ درصدی تولید فولاد ایران در 4 ماهه اول سال ۱۴۰۲/ جزئیات کامل تولید فولاد میانی، محصولات فولادی و آهن اسفنجی+ جدول اخبار

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *