... امروز: جمعه - 10 آذر - 1402
اتحادیه ها و انجمن های فولاد 22 مرداد 1402 - 4 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

صادرات ۵۱۴ میلیون دلار کالای ایران به اوراسیا در سال جاری

صادرات ایران به کشورهای اوراسیا براساس آمار رسمی گمرک، در چهار ماهه امسال به 514.9 میلیارد دلار رسید.

صادرات 514 میلیون دلار کالای ایران به اوراسیا در سال جاری اتحادیه ها و انجمن های فولاد

به گزارش فولادبان، آمار صادرات ایران به کشورهای اوراسیا در چهار ماه نخست سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد صادرات ایران به ارمنستان به میزان ۴۴۲ هزار تن و به ارزش ریالی ۵۰۴۰ میلیارد تومان و به ارزش دلاری ۱۳۳ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۹۹۳ دلار براساس دلار نیما بوده است.

همچنین صادرات ایران به بلاروس به میزان ۵٫۶ هزار تن کالا و به ارزش ۲۰۲ میلیارد تومان و به ارزش ۵ میلیون ۳۷۳ هزار و ۲۳۳ دلار ثبت شده است.

در عین حال، صادرات ایران به فدراسیون روسیه به میزان ۶۷۸ هزار تن کالا و به ارزش ۱۱ هزار و ۴۲۹ میلیارد تومان و به ارزش دلاری ۳۰۲ میلیون و ۷۹ هزار و ۱۶ دلار بوده است.

علاوه بر این، صادرات ایران به قرقیزستان به میزان ۱۶ هزار تن کالا و به ارزش ۶۷۱ میلیارد تومان و به ارزش دلاری ۱۷ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۸۳۴ دلار گزارش شده است.

صادرات به قزاقستان به میزان ۱۵۹ هزار تن و به ارزش ۲۱۴۷ میلیارد تومان و ارزش دلاری ۵۶ میلیون و ۷۲۲ هزار و ۶۵۸ دلار بوده و کل صادرات ایران به پنج کشور اوراسیایی در چهار ماه امسال به میزان ۱۳۰۱ هزار تن و به ارزش ۱۹ هزار و ۴۹۱ میلیارد تومان به ارزش دلاری ۵۱۴ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۷۳۴ دلار بوده است.

آمار گمرک از واردات ایران از کشورهای اوراسیا در چهارماه امسال نشان می‌دهد واردات از ارمنستان به میزان ۱٫۴ هزار تن و به ارزش ۷۸٫۶ میلیارد تومان و به ارزش دلاری ۲ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۹۰۴ دلار بوده است.

واردات ایران از بلاروس در سال جاری به میزان ۳۱ هزار تن و به ارزش ۱۹۴۱ میلیارد تومان یا ارزش دلاری ۶۸ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۳۲۹ دلار بوده است.

واردات ایران از روسیه در سال جاری به میزان ۳ هزار و ۱۵۰ هزار تن و به ارزش ریالی ۵۵ هزار و ۲۰۳ میلیارد تومان و به ارزش دلاری یک میلیارد و ۹۳۶ میلیون و ۷۹۴ هزار و ۱۹۳ دلار بوده است.

ارزش واردات ایران از قرقیزستان در سال جاری به میزان ۳٫۱ هزار تن و به ارزش ریالی ۳۱۳۳ میلیارد تومان و ارزش دلاری ۱۰۹ میلیو و ۸۹۰ هزار و ۵۰۰ دلار بوده است و کل واردات ایران از پنج کشور اوراسیا در سال جاری به میزان ۳٫۴ میلیون تن و به ارزش ریالی ۶۰ هزار و ۵۷۷ میلیارد تومان و به ارزش دلاری دو میلیارد و ۱۲۵ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۸۳ دلار بوده است.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *