دولت ۱۸۶ همت اوراق مالی برای تکمیل طرح‌های عمرانی منتشر می‌کند

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: جهت‌گیری اصلی سازمان برنامه و بودجه و مجموعه دولت این است که تمامی اوراق مالی را برای تکمیل طرح‌های تملکی که امکان اتمام آنها در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ وجود دارد، استفاده کند.

به گزارش فولادبان، داود منظور در ارزیابی خود از راهکار دقیق سازمان برنامه و بودجه برای کنترل سقف بودجه سال آینده با توجه به برگزاری انتخابات اسفند ماه اظهارداشت: دولت لایحه بودجه را با توجه به نیازها و پیش‌بینی پرداخت‌هایی که در سال آینده الزامی است و همچنین با رعایت اجرای قوانین و تکالیفی که بر عهده دارد، تدوین می‌کند. البته اینها فارغ از مطالبات نمایندگان مجلس است و اگر نمایندگان مواردی را پیگیری می‌کنند، عمدتاً همین اجرای قانون است.

وی با بیان اینکه فرایند تدوین بودجه ۱۴۰۳ آغاز و جلسات ستاد بودجه در سازمان برنامه و بودجه تشکیل شده است، گفت: با توجه به اصلاح مواد ۱۸۰ و ۱۸۲ آئین‌نامه داخلی مجلس، سازوکار ارائه و تصویب بودجه با تغییراتی مواجه شده و بودجه در دو مرحله ارائه و در دو مرحله به تصویب می‌رسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به زمان‌بندی تدوین و تصویب لایحه بودجه عنوان کرد: زمان‌بندی تدوین و تصویب بودجه براساس مصوبات جدید مجلس تنظیم و به دستگاه‌ها ابلاغ شده است. ستاد بودجه سازمان در همین زمان‌بندی تلاش خواهد کرد لایحه بودجه را آماده‌سازی کند.

منظور درباره راهکار سازمان برنامه و بودجه برای کاهش سهم اوراق مالی از منابع درآمدی دولت در سال آینده با هدف هدایت نقدینگی به سمت تولید گفت: عرضه اوراق بخشی از روش تأمین مالی است و لزوماً به دنبال این نیستیم که میزان انتشار اوراق را به حداقل برسانیم بلکه اوراق کمک می‌کند تا بتوانیم طرح‌های تملک‌ را زودتر تکمیل کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه منابع پیش‌بینی شده در بودجه امسال برای انتشار اوراق مالی حدود ۱۸۶ هزار میلیارد تومان است، متذکر شد: تا امروز هنوز اوراقی را منتشر نکرده‌ایم ولی بنا داریم اوراق مالی را به‌طور کامل منتشر کنیم.

منظور تصریح کرد: جهت‌گیری اصلی سازمان برنامه و بودجه این است که تمامی این اوراق را برای تکمیل طرح‌های تملکی که می‌توانند در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ تمام شوند، استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *