تداوم سایه افکنی رنگ سرخ در بازار سرمایه/ کاهش ۹۰۰ واحدی شاخص فلزات اساسی

فولادبان از پایان معاملات بورس اوراق بهادار در روز 22 مرداد 1402 گزارش می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، امروز بازار سرمایه همانند روز گذشته با روند منفی همراه بود و با رنگ قرمز به معاملات خود پایان داد. البته معاملات بازار امروز در حالی به پایان رسید که پس از گذشت دو ساعت از شروع، شاهد روند صعودی پالایشی‌ها و به دنبال آن بهبود تقاضا در کلیت بازار بودیم.

در این راستا، با توجه به اطلاع رسانی سخنگوی سازمان بورس در رابطه با پیگیری ۱۰ محور سازمان برای تقویت نظارت سیستمی شفاف و عاری از هر گونه اعمال سلیقه در دقایق پایانی معاملات، احتمال می‌رود روند معاملاتی فردا به رنگ سبز درآید. امروز ارزش بازار بورس در پایان معاملات ۱۰ هزار و ۲۱۱ میلیارد تومان بود که از این مبلغ، ۴ هزار و ۴۰۶ میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و صندوق‌های قابل معامله سهامی است. از طرفی، ۴۳ درصد از کل ارزش معاملات مربوط به معاملات خرد بود.

از سوی دیگر، گروه‌های خودرو، محصولات شیمیایی و انبوه سازی به ترتیب با ارزش معامله ۴۶۶ میلیارد تومان ، ۲۵۳ میلیارد تومان و ۱۶۳ میلیارد تومان برترین صنایع هستند که بیشترین حجم معامله را تجربه کردند. همین موضوع شرایط را برای بازار سرمایه فراهم کرد تا معاملات دومین روز هفته قرمز رنگ به پایان برسد.

در همین حال، شاخص کل بورس امروز در زمان بسته شدن معاملات یک هزار و ۷۱۳ واحد افت داشت و به یک میلیون و ۹۸۷ هزار و ۹۲۷ واحد رسید. شاخص کل هم ‌وزن نیز تا پایان معاملات ۲ هزار و ۴۱ واحد کاهش یافت و در ارتفاع ۶۹۱ هزار و ۸۱۶ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص فلزات اساسی با افت ۹۴۸ واحدی، رقم یک میلیون و ۴۸۶ هزار و ۳۱۴ واحد را نشان داد.

نمادهای «شپنا»،«شتران»،«خساپا»،«خودرو»،«شبندر»،«شیران»و«میدکو» بیشترین تاثیر را در روند نزولی شاخص کل داشتند. علاوه بر این، نمادهای «شیران»،«وایران»،«ولصنم»،«ولغدر»و«قشهد» بیشترین افزایش قیمت را تجربه کردند. همچنین نمادهای «بکاب»،«وساپا»،«چکارن»،«خساپا»و«زپارس» بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز رقم زدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *