سرانجام تفحص مجلس از ایمیدرو چه شد؟/ تحقیق از نحوه واگذاری معادن تا نحوه استخدام‌ نیروها

عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس از سازمان ایمیدرو ضمن بیان محورهای تحقیق و تفحص مجلس از ایمیدرو و شرکت‌های زیرمجموعه این سازمان، آخرین اقدامات صورت گرفته توسط کمیته متبوع خود در این خصوص را تشریح کرد.

اله‌وردی دهقانی در گفتگو با فولادبان با اشاره به اینکه پس از انتقادات فراوان فعالان و کارشناسان صنعتی و معدنی از برخی اقدامات صورت گرفته از سازمان ایمیدرو، اظهار داشت: طرح تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از این سازمان در حال اجرا است.

وی گفت: پس از انتخاب اعضای کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان ایمیدرو، در سال گذشته هیات رئیسه مشخص و کارگروه‌ها تعیین شده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: در حال حاضر کارشناسان به جهت تداوم فرآیند تحقیق و تفحص از سازمان ایمیدرو و شرکت‌های زیرمجموعه آن و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، از این سازمان و شرکت‌های مذکور فعالیت تحقیقاتی خود را انجام می‌دهند و در حال حاضر نیز اعضای کمیته در مرحله طرح سوالات خود و بررسی عملکرد این سازمان و زیر مجموعه‌های آن هستند و بعد از جمع آوری اطلاعات مورد نیاز و جمع‌بندی آن، گزارش‌های نهایی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: براساس تحقیقات انجام شده، موارد متنوع و زیادی در خصوص فعالیت‌های ایمیدرو و شرکت‌های زیرمجموعه آن احصاء و مورد بررسی قرار گرفته است که از جمله آنها می‌توان به نحوه واگذاری معادن و پهنه‌های اکتشافی که در اختیار این سازمان قرار داشت، نحوه استخدام‌ها، به کارگیری نیروها و پرداخت‌های آنها اشاره کرد.

عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس از ایمیدرو با تاکید بر اینکه موارد احصاء شده اما برای انتشار و اطلاع‌رسانی بیشتر، نیازمند جمع‌بندی‌های لازم است، تاکید کرد: در حال حاضر نمی‌توان در مورد جزئیات بیشتر این تحقیق و تفحص توضیح داد اما مجلس گزارش تحقیق و تفحص خود را آماده و برای تصمیم‌گیری به قوه قضاییه ارسال خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *