آمار نهایی معاملات بورس کالا/ شمش بلوم ۸ درصد زیر قیمت کف فروخته شد

براساس جزئیات معاملات امروز بیست و یکم مرداد ۱۴۰۲ بورس کالا، قیمت شمش بلوم افت 8 درصدی را ثبت کرده است.

به گزارش خبرنگار فولادبان، امروز شنبه بیست و یکم مرداد ماه ۱۴۰۲، از یک میلیون و ۸۷۵ هزار و ۱۴۷ تن محصول فولادی در تالار صنعتی و حراج باز بورس کالا، ۷۱۳ هزار و ۴۴۰ تن یعنی معادل ۳۸ درصد محصولات به معامله رسیدند.

در همین حال، ۶۱ هزار و ۷۶۰ تن شمش بلوم در دسترس مشتریان قرار گرفت و ۶ درصد آن، یعنی ۳ هزار و ۶۲۰ تن به فروش رسید. قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۲۰۱ هزار و ۵۹۷ ریال است که نسبت به قیمت پایه افت ۸٫۱ درصدی داشته است.

همچنین ۷ هزار و ۳۶۰ تن از حجم عرضه شده تیرآهن مورد معامله قرار گرفت، ضمن اینکه این محصول با قیمت ۲۷۷ هزار و ۳۹۵ ریال به فروش رسید که نشان از رشد ۳٫۵ درصدی قیمت این محصول دارد.

امروز فروشندگان میلگرد ساده صنعتی و میلگرد آلیاژی به ترتیب به میزان ۴ هزار و ۱۱۴ تن و ۳ هزار و ۷۵۰ از این محصول عرضه کردند که در این میان میلگرد آلیاژی به طور کامل به فروش رفت.

علاوه بر این، ۹ هزار و ۷۶۴ تن میلگرد کلاف با قیمت پایه ۲۲۰ هزار و ۲۷۸ ریال در دسترس مشتریان قرار گرفت که معامله نشد.

در همین حال، ۶۱ درصد ورق سرد خودرو عرضه شده با قیمت ۳۰۵ هزار و ۱۸۹ ریال به فروش رسید که نسبت به قیمت پایه تغییری نکرده است.

در ادامه ۲۰۰ تن از حجم عرضه شده ورق سرد لوازم خانگی، مورد معامله قرار گرفت. ضمن اینکه این محصول با قیمت ۳۰۵ هزار و ۱۸۹ ریال به فروش رسید.

همچنین امروز فروشندگان آهن اسفنجی، به میزان ۱۶۱ هزار تن از این محصول عرضه کردند که استقبال خوبی از  این محصول شد و حدود ۷۸ درصد آن به فروش رفت.

علاوه بر این، ۱۵۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی در دسترس مشتریان قرار گرفت که فقط ۱۶ درصد آن خریداری شد. قیمت میانگین موزون ۷ هزار و ۳۹۰ ریال برای این محصول به ثبت رسید.

از طرفی، سنگ آهن کلوخه با وجود ۱۰۰ هزار تن عرضه و قیمت پایه ۵ هزار و ۱۲۰ ریال در بورس کالا، مورد معامله قرار نگرفت.

همچنین ۲۰۰ هزار تن از ۶۶۸ هزار و ۸۰۰ تن عرضه شده برای کنسانتره سنگ آهن با قیمت پایه ۳۵ هزار و ۴۳۴ ریال معامله شد که نشان از فروش ۳۰ درصدی این محصول دارد.

در پایان مشتریان حدود ۴۹ درصد گندله سنگ آهن یعنی معادل ۳۴۴ هزار تن را با قیمت موزون ۴۴ هزار و ۹۶۱ ریال خریداری کردند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *