جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
تحلیل 20 مرداد 1402 - 11 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

گزارش هفتگی فولادبان از معاملات بورس کالا/ از مهمترین عرضه هفته چه خبر؟

خبرنگار فولادبان، جزئیات معاملات بورس کالا در هفته جاری را مورد بررسی قرار داد.

گزارش هفتگی فولادبان از معاملات بورس کالا/ از مهمترین عرضه هفته چه خبر؟ تحلیل قیمت فولاد آلیاژی

به گزارش فولادبان، جزئیات معاملات بورس کالا در هفته جاری مورد بررسی قرار گرفت.

در مهمترین عرضه هفته، در معاملات روز شنبه چهاردهم تیر ماه، ۷۵ هزار و ۱۷۰ تن شمش بلوم در دسترس مشتریان قرار گرفت و ۲۷ درصد آن، یعنی ۲۰ هزار و ۶۷۰ تن به فروش رسید. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۲۰۳ هزار و ۶۳۱ ریال است که نسبت به قیمت پایه افت ۴٫۹ درصدی داشته است.

جزئیات این معاملات به شرح ذیل است:

ریز معاملات روز شنبه چهاردهم تیر ماه

در معاملات روز شنبه چهاردهم تیر ماه ۱۴۰2، از ۲۸۷ هزار و ۹۷۰ تن محصول فولادی در تالار صنعتی بورس کالا، ۵۸ هزار و ۹۷۳ تن یعنی معادل ۲۰ درصد محصولات به معامله رسیدند.

در همین حال، ۷۵ هزار و ۱۷۰ تن شمش بلوم در دسترس مشتریان قرار گرفت و ۲۷ درصد آن، یعنی ۲۰ هزار و ۶۷۰ تن به فروش رسید. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۲۰۳ هزار و ۶۳۱ ریال است که نسبت به قیمت پایه افت ۴٫۹ درصدی داشته است.

همچنین، ۲۵ هزار و ۵۵ تن از حجم عرضه شده میلگرد، مورد معامله قرار گرفت. ضمن اینکه این محصول با قیمت ۲۱۶ هزار و ۵۳۰ ریال به فروش رسید که نشان از رشد ۰٫۵ درصدی قیمت این محصول دارد.

امروز فروشندگان میلگرد ساده صنعتی، به میزان ۸ هزار و ۵۱۴ تن از این محصول عرضه کردند اما استقبال خوبی از آن نشد و فقط ۷۲۶ تن به فروش رفت.

علاوه بر این، یک‌هزار و ۸۶۲ تن نبشی در دسترس مشتریان قرار گرفت که ۴۶ درصد آن خریداری شد. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ۲۲۱ هزار و ۳۳۰ ریال برای این محصول به ثبت رسید.

در همین حال، ۶۶ درصد ناودانی عرضه شده با قیمت ۲۲۰ هزار و ۳۱ ریال به فروش رسید که نشان از رشد ۱٫۲ درصدی قیمت این محصول دارد.

در پایان، مشتریان ۵۰ درصد تیرآهن یعنی معادل ۱۱ هزار و ۴۶۰ تن را با قیمت موزون ۲۳۰ هزار و ۶۴۷ ریال خریداری کردند.

ریز معاملات روز یکشنبه پانزدهم مرداد ماه

در معاملات روز یکشنبه پانزدهم مرداد ماه ۱۴۰2، ۸۰ هزار و ۹۶۷ تن محصول فولادی در تالار صنعتی و حراج باز بورس کالا، ۳۰۰ و ۸۲ هزار و ۷۹۹ تن یعنی معادل ۴۷ درصد محصولات به معامله رسیدند.

در همین حال، ۶۰۰ و ۴۹ هزار تن گندله در دسترس مشتریان قرار گرفت و ۲۸٫۹ درصد آن، یعنی ۲۸۰ هزار تن به فروش رسید. قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۴۴ هزار و ۸۹۳ ریال است که این نرخ نسبت به قیمت پایه افزایش ۰٫۰۲ درصدی را رقم زد.

علاوه بر این، ۶ هزار تن میلگرد آلیاژی در دسترس مشتریان قرار گرفت که تمام آن با قیمت پایه ۲۲۱ هزار و ۹۸۴ ریال خریداری شد.

امروز فروشندگان تیرآهن به میزان ۴ هزار و ۸۹۹ تن از این محصول عرضه کردند و با استقبال خوب مشتریان، تمامی آن با قیمت ۲۳۵ هزار و ۵۰۷ ریال به فروش رسید.

علاوه بر این، یک هزار و ۹۰۰ تن ورق سرد خودرو در دسترس مشتریان قرار گرفت که ۱۰۰ درصد آن خریداری شد. قیمت میانگین موزون ۳۰۴ هزار ۷۶۶ ریال برای این محصول ثبت شد.

مشتریان کنسانتره سنگ آهن هم امروز ۲۵ هزار تن از کل عرضه این محصول یعنی معادل ۱۷٫۷ درصد آن را با قیمت میانگین موزون ۳۵ هزار و ۴۴۸ ریال خریداری کردند.

همچنین ۵۰ هزار تن حجم عرضه شده کلوخه ۱۰ درصد با قیمت ۲ هزار و ۸۷۰ ریال بدون تغییر نسبت به قیمت پایه به فروش رسید.

در همین حال، ورق سرد لوازم خانگی و سنگ آهن دانه بندی در تابلو مورد معامله قرار نگرفتند.

در پایان مشتریان ۱۰۰درصد ورق سرد گالوانیزه یعنی معادل ۱۵ هزار تن را با قیمت موزون ۴۴ هزار و ۱۵۸ ریال خریداری کردند.

ریز معاملات روز سه‌شنبه هفدهم مرداد ماه

در معاملات روز سه‌شنبه هفدهم مرداد تیر ماه ۱۴۰2، ۳۲ هزار و ۵۰۰ تن محصول فولادی در تالار صنعتی بورس کالا معامله شود که  ۲۲ هزار و ۵۰۰ تن از این حجم روی تابلوی معاملات قرار گرفت و ۳۰ درصد محصولات از تابلوی معاملات حذف شدند.

در همین حال، برای یک‌هزار و ۵۰۰ تن ورق رنگی، ۲۰۰ تن تقاضا وجود داشت و قیمت میانگین ۴۳۴ هزار و ۹۱۷ ریال را روی تابلو معاملات به ثبت رساند.

همچنین، ورق سرد B که ۸ هزار تن از حجم آن به تابلوی معاملات راه پیدا کرد، به میزان یک‌هزار و ۴۰۰ تن تقاضا برای این محصول به ثبت رسید و قیمت میانگین ۳۰۵ هزار و ۱۸۹ ریال را روی تابلوی معاملات نشان داد.

علاوه بر این، ۷ هزار و ۷۰۰ تن تقاضا از سوی مشتریان برای ورق قلع اندود ثبت شد که ۷۰۰ تن از میزان حجم راه یافته این محصول به تابلوی معاملات بیشتر بود.

در پایان، ۶ هزار تن ورق گالوانیزه G به تابلوی معاملات راه یافت و ۶ هزار و ۲۰۰ تن تقاضا برای آن وجود داشت. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۳۸۸ هزار و ۵۸۶ ریال می‌باشد.

ریز معاملات روز چهارشنبه هجدهم مرداد ماه

در معاملات روز چهارشنبه هجدهم مرداد ماه ۱۴۰2، از ۲۱۸ هزار و ۲۴۱ تن محصول فولادی در تالار صنعتی بورس کالا، ۵۰ هزار و ۲۳۶ تن یعنی معادل ۲۳ درصد محصولات به معامله رسیدند.

در همین حال، ۱۶۸هزار و ۸۲۶ تن میلگرد در دسترس مشتریان قرار گرفت و ۱۹ درصد آن، یعنی ۳۲ ‌هزار و ۲۷۴ تن به فروش رسید. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۲۲۰ هزار و ۴۹۸ ریال است که نسبت به قیمت پایه افزایش ۰٫۶ درصدی را رقم زد.همچنین، ۹۲۱ تن از حجم عرضه شده نبشی، مورد معامله قرار گرفت. ضمن اینکه این محصول با قیمت ۲۲۶ هزار و ۶۹۲ ریال به فروش رسید که نشان از رشد ۲٫۳ درصدی قیمت این محصول دارد.

امروز فروشندگان ناودانی، به میزان ۲۶۰ تن از این محصول عرضه کردند و استقبال خوب مشتریان تمامی آن، ۶٫۳ درصد بالاتر از قیمت پایه یعنی ۲۲۸ هزار و ۹۱۹ ریال خریداری کردند.

علاوه بر این، ۲۵ ‌هزار و ۸۱۰ تن تیرآهن در دسترس مشتریان قرار گرفت که ۵۸ درصد آن خریداری شد. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ۲۳۶ هزار ۱۲۳ ریال برای این محصول به ثبت رسید.

در پایان، مشتریان ۸ درصد ورق گرم یعنی معادل یک‌هزار و ۸۰۰ تن را با قیمت موزون ۲۵۰ هزار و ۳۵۲ ریال خریداری کردند.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors