تحلیل هفتگی بازار آهن به روایت فعال بازار/ روند صعودی قیمت‌ها ادامه می‌یابد؟

عضو هیات مدیره اتحادیه صنفی آهن و فولاد تهران گفت: در چهار ماهه نخست امسال صادرات شمش فولادی بالغ بر ۲ میلیون تن شد که نسبت به صادرات این محصول در مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۵ درصد رشد را تجربه کرده است.

محمدصادق چیت ساز در گفتگو با فولادبان با تحلیل هفتگی بازار آهن اظهارداشت: در این هفته قیمت شمش فولادی القایی در محدوده ۲۱ هزار و ۳۰۰ تومان تا ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان در نوسان بود که این بازه قیمتی از افزایش ۵۵ تومانی به ازای هر کیلوگرم حکایت دارد.

وی گفت: در چهار ماهه نخست امسال صادرات شمش فولادی بالغ بر ۲ میلیون تن شده که نسبت به صادرات این محصول در مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۵ درصد رشد را تجربه کرده است. همچنین رشد صادرات آهن اسفنجی ۲۵۰ درصد به ثبت رسیده است.

به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه صنفی آهن و فولاد تهران، ظرف مدت چهار ماه در سال جاری، یک میلیون تن مقاطع طویل فولادی ایران صادر شده است.

چیت ساز تصریح کرد: همچنین قیمت میلگرد در روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه در بورس کالا هر کیلوگرم ۲۴ هزار تومان با احتساب ارزش افزوده معامله شد که این نرخ حدود ۱۰۰ تومان بالاتر از نرخ پایه بود.

وی خاطرنشان کرد: در این هفته نرخ تیر آهن در بازار تهران سایز ۱۶ هر شاخه ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان، سایز ۱۸ هر شاخه ۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان و سایز ۲۰ هر شاخه ۷ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان معامله شده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه صنفی آهن و فولاد تهران در پایان اظهارداشت: ورق گرم کاویان در روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه در بورس کالا با نرخ پایه هر کیلوگرم ۲۵ هزار تومان معامله شد. همچنین نبشی و ناودانی با نرخ پایه ۲۱ هزار و ۹۰۰ تومان در بورس کالا معامله شدند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *