برگزاری سومین جلسه شورای عالی استاندارد با حضور رئیس جمهور/ طراحی ساز و کار بومی‌سازی جایزه ملی کیفیت

رئیس سازمان ملی استاندارد از برگزاری سومین نشست شورای عالی استاندارد در دولت سیزدهم با حضور رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش فولادبان، مهدی اسلام‌پناه یه اشاره به برگزاری سومین جلسه شورای عالی استاندارد در دولت سیزدهم، گفت: این جلسه امروز با ۸ صورتجلسه با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: در دو جلسه قبلی ۲۲ دستور جلسه داشتیم که ۸۹ درصد آن محقق شده است.

اسلام پناه تصریح کرد: این سومین حضور رئیس جمهور در ۲۰ ماه از عمر دولت سیزدهم است در حالی که آخرین حضور رؤسای‌جمهور مربوط به سال‌ها قبل بود.

وی همچنین با اشاره به موضوع تسهیل‌گری در واردات و صادرات گفت: بسته‌ای به عنوان بهار خدمت در مورخ ۵ فروردین در اجلاسیه مدیران دولت در سالن اجلاس رونمایی شد که براساس آن، دستگاه‌ها مکلف شدند تسهیل‌گری‌هایی را در رابطه با مسائل مرتبط با خود داشته باشند.

وی افزود: سازمان ملی استاندارد در ۴۵ روز کاری بر این موضوع تمرکز کرد تا بسته تدوین شود و براساس آن تسهیل‌گری در خصوص واردات و صادرات داشته باشد که براساس آن از ابتدای سال تاکنون کمترین دل‌نگرانی در حوزه صادرات و واردات وجود ندارد، بنابراین شرایط را برای واردات و صادرات به نحوی تسهیل‌گری کرده‌ایم که واردکننده و صادرکننده هیچ مشکلی نداشته باشد.

رئیس سازمان ملی استاندارد اظهارداشت: براساس این بسته، اکنون شرایط برای واردات خودرو به نحوی رقم خورده است که میلیون‌ها خودرو می‌تواند فوراً وارد کشور شود و این موضوع در واقع تسهیل‌گری واردات است.

اسلام پناه اظهار داشت: این شرایط در ماه‌های گذشته امکان نداشت، لذا سازمان ملی استاندارد برای شکستن بازار انحصاری خودرو تلاش خود را انجام داده و براساس تسهیل‌گری واردات میلیون‌ها خودرو می‌تواند به کشور وارد شود.

وی درباره برگزاری جایزه ملی کیفیت بیان داشت: مدل بومی برای جایزه ملی کیفیت نداشتیم و لذا با موافقت رئیس‌جمهور ساز و کار بومی‌سازی جایزه ملی کیفیت راه‌اندازی شد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *