۵۰ طرح معدن و صنایع معدنی تکمیل شدند

رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: ایمیدرو از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم، به همراه شرکت های وابسته و تابعه، موفق به تکمیل بیش از 50 طرح و پروژه معدن و صنایع معدنی در سراسر کشور شده است.

به گزارش فولادبان، امیر خرمی شاد اظهارداشت: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم، به همراه شرکت‌های وابسته و تابعه، موفق به تکمیل بیش از ۵۰ طرح و پروژه معدن و صنایع معدنی در سراسر کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه این تعداد طرح از سال ۱۴۰۰ به این سو تکمیل شده اند، گفت: ارزش پروژه های مورد اشاره به بیش از یک میلیارد دلار می رسد که حوزه های مختلف معدن و صنایع معدنی را در بر می گیرد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: زنجیره های مس، فولاد، طلا، آلومینیوم و همچنین امور زیربنایی در بخش راهسازی، برق رسانی، احداث جاده و پست اسکله در نقاط مختلف کشور جزو مجموعه طرح‌های تکمیل شده از ابتدای دولت سیزدهم بوده است.

خرمی شاد تاکید کرد: با بهره برداری از این طرح‌ها ۳۰۸۸ نفر اشتغال مستقیم و ۱۱۰۸۷ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد شده است.

معاون وزیر صمت یادآور شد: شرکت‌های گل گهر، ملی مس، چادرملو، تهیه و تولید مواد معدنی ایران، فولاد شرق کاوه، فولادشادگان، گهر زمین و مجتمع‌های سنگان، طلای موته، طلای هیرد و … جزو شرکت‌ها و واحدهای فعال در راه اندازی پروژه های این بخش بوده اند.

وی به طرح‌های شاخص این دوره اشاره کرد و گفت: کارخانه های طلای هیرد، راه اندازی دو پست اسکله منطقه ویژه پارسیان، فولاد سازی قائنات، کنسانتره ۳ گهر زمین، بریکت سازی فولاد شادگان، واحد اکسیژن فولاد سفید دشت، آهک هیدراته اهر ( مس سونگون)، میکسرهای جدید گندله سازی و خردایش ۲ به همراه فیلتراسیون کنسانتره سازی های گل گهر، نیروگاه های توسعه معادن و فلزات، هیپ لیچینگ مس سونگون و تعدادی طرح راه سازی، برق رسانی و آب رسانی به معادن از جمله طرح هایی هستند که در طول فعالیت دولت سیزدهم تکمیل شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *