جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
اتحادیه ها و انجمن های فولاد 30 اردیبهشت 1402 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0
سخنگوی صنعت برق اعلام کرد:

ناترازی ۱۰ هزار مگاواتی برق در سال ۱۴۰۲/ واکنش به سهمیه بندی صنایع فولادی از خرداد

سخنگوی صنعت برق گفت: به خاطر مشترکان جدیدی که هر ساله به جمع مشترکان صنعت برق اضافه می‌شوند، دو هزار مگاوات افزایش مصرف سالیانه را داریم، اما تخمینی که برای ناتزاری امسال زده می‌شود، حدود ۱۰ هزار مگاوات است.

ناترازی ۱۰ هزار مگاواتی برق در سال ۱۴۰۲/ واکنش به سهمیه بندی صنایع فولادی از خرداد اتحادیه ها و انجمن های فولاد

به گززارش فولادبان، رجبی مشهدی گفت: برای سال 1402 برنامه ریزی خیلی سنگینی کردیم که ناترازی را به حداقل برسانیم و بیش از 7 هزار و 45 مگاوات از ابتدای دولت سیزدهم نیروگاه جدید اضافه شده و این برای کاهش ناترازی کمک کرده است.

وی افزود: با برنامه ریزی های خوبی که انجام شده از جمله پاداش صرفه جویی مشترکان خانگی امید داریم که ناتزاری های برق را بتوانیم به حداقل ممکن برسانیم.

رجبی مشهدی تصریح کرد: دو روز دیگر یعنی از ابتدای خردادماه طرح تشویقی شروع می شود. همه مشترکان این را حق خود بدانند و حتی آنهایی که مطلع نیستند را مطلع کنند تا در این طرح بتوانند مشارکت داشته باشند.

وی اضافه کرد: حتما وسایل برقی در خانه داریم که اینها را می توان درست استفاده کرد و یا اینکه در مناطق گرمسیر بعضاً سه یا چهار کولر دارند، اتاقی که تردد در آن وجود ندارد یا کم تردد است، خاموش کنند و از این تشویقی ها برخوردار بشوند.

سخنگوی صنعت برق افزود: باتوجه به اینکه افزایش نرخ پاداش را تا دو هزار تومان داشتیم، مبلغ تشویقی ها در مناطق گرمسیرمی تواند تا یک میلیون تومان برای کسی که صرفه جویی کند محاسبه و پرداخت بشود.

وی گفت: عمدتاً کشور ما در مناطق عادی یا اقلیم عادی محسوب می شوند و اگر مشترکی از دور کُند کولرهای آبی استفاده کنند و سال گذشته فرض کنیم از دور تند استفاده می کردند یا لامپ های اضافی، وسیله برقی که مازاد بر استفاده باشد، آن را خاموش کنند، می‌توانند تا 150 هزار تومان در ماه از پاداش صرفه جویی استفاده بهره مند شوند.

رجبی مشهدی اظهارداشت: از همه هموطنان می‌خواهیم که از ابتدای خرداد ماه مدیریت مصرف را شروع کنند و ما هم قول می دهیم برق را به صورت پایدار به همه مردم و هموطنان عزیز تعمیم کنیم و برق پایداری را همه داشته باشند.

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به ابهام برخی خبرنگاران در خصوص سهمیه بندی صنایع فولاد و سیمان گفت: امسال نیز برنامه تامین برق پایدار صنایع که غالباً مشترک شرکت‌های برق منطقه‌ای هستند، طبق برنامه، تامین انرژی خواهد‌شد و مشکلی در تامین برق آن‌ها نداریم.

وی افزود: برنامه تامین انرژی صنایع که در سال گذشته انرژی تحویلی آنها به نحوی تامین شد که رشد تولید بیش از ۱۳ درصدی داشتند، امسال نیز ادامه دارد و از طرفی انرژی تحویلی صنایع سیمانی بیش از میزان توافق شده در ماه بوده است. بر این اساس در اسفند و فروردین ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته صنایع بورسی به ترتیب ۹.۴ درصد و ۵.۸ درصد رشد تولید را تجربه کردند.

رجبی مشهدی ادامه داد: رشد تولید بخش محصولات فلزی در فروردین سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته ۱۵.۴ درصد بوده که بیانگر تامین برق کافی در سال ۱۴۰۲ است.

وی گفت: برنامه تامین انرژی صنایع که در سال گذشته انرژی تحویلی آن‌ها به نحوی تامین شد که رشد تولید بیش از ۱۳ درصدی داشتند، امسال نیز ادامه دارد و از طرفی انرژی تحویلی صنایع سیمانی نیز بیش از میزان توافق شده در ماه بوده است.

سخنگوی صنعت برق افزود: صرفا تعداد محدودی از صنایع فولاد و سیمان مشترک شرکت‌های توزیع هستند که برنامه آن‌ها نظیر برنامه هماهنگ شده با وزارت صمت خواهد بود و طرح پیشنهادی اشاره شده در جلسه با حضور وزیر نیرو‌ مطرح و با آن مخالفت و از دستور کار خارج شد.

وی اضافه کرد: در عین حال در نامه مورد اشاره و منتشر شده توسط خبرنگاران از مشترکان خواسته شده است تا با جابجایی بار در ساعات اوج مصرف از افزایش مصرف و اضافه شدن بار شبکه برق کشور پرهیز نمایند.

رجبی مشهدی تاکید کرد: برنامه‌های گذر از دوره اوج مصرف وزارت نیرو برای صنایع که با هماهنگی و همکاری سایر نهاد‌های ذینفع، از جمله وزارت صمت تدوین شده، شامل بسته کامل حمایتی از تولید و اشتغال می‌باشد.

وی گفت: از پیش فرض‌های اولیه برنامه امسال تامین کافی محصولات تولیدی صنایع برای نیاز مصرف کشور و همچنین عدم تکانه و ثبات در قیمت بازار و مهار تورم می‌باشد که با همکاری وزارت صمت تعیین و ابلاغ شده است.

سخنگوی صنعت برق در پایان ضمن ابراز امیدواری در خصوص پیش بینی بسته انرژی مورد نیاز صنایع توسط وزارت نیرو افزود: این بسته مانند سال گذشته تحویل صنایع مرتبط می‌گردد، و قطعا مثل سال گذشته رشد تولید را در پی خواهد داشت.

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors