اطلاعیه عرضه بورس کالا/ کاهش قیمت و حجم عرضه شمش بلوم

براساس اطلاعیه عرضه روز شنبه (بیست و سوم اردیبهشت ماه 1402) امروز شاهد عرضه 11 محصول فولادی در بورس کالا خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار فولادبان، براساس جدیدترین اطلاعیه عرضه بورس کالا، امروز شنبه بیست و سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، ۲ میلیون و ۲۱۲ هزار و ۶۱۲ تن محصول فولادی در تالار صنعتی و حراج باز بورس کالا عرضه می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، شمش بلوم، میلگرد ساده صنعتی، میلگرد آلیاژی،میلگرد کلاف، تیرآهن، ناودانی، ورق گالوانیزه خودرو، گندله سنگ آهن و آهن اسفنجی در تالار صنعتی و سنگ آهن دانه و کنسانتره سنگ آهن در تالار حراج باز بورس کالا عرضه خواهند شد.

در همین حال، ۷۱ هزار و ۶۷۵ تن شمش بلوم با قیمت ۲۳۰ هزار و ۸۲۳ ریال در بورس کالا عرضه می‌شود. در حالی قیمت این محصول افت ۷٫۸ درصدی داشته است که حجم عرضه آن نیز ۱۲ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.

همچنین در معاملات امروز بورس کالا ۵ هزار و ۸۵۲ تن میلگرد ساده صنعتی با قیمت پایه ۳۰۷ هزار و ۷۸۰ ریال در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت. ضمن اینکه قیمت پایه و حجم عرضه این محصول به ترتیب ۴ درصد و ۲۹ درصد نسبت به هفته گذشته کاهضش داشته اند.

علاوه بر این، فروشندگان میلگرد کلاف  و میلگرد آلیاژی می‎توانند به ترتیب یک هزار و ۸۸۶ تن و ۲ هزار و ۲۰۰ تن از این محصولات را با قیمت های پایه ۲۳۹ هزار و ۳۰۹ ریال و ۲۲۵ هزار و ۸۸۹ ریال خریداری کنند.

همچنین، برای ۴ هزار و ۸۹۹ تن تیرآهن که در تالا صنعتی عرضه خواهد شد، قیمت پایه ۳۰۰ هزار و ۲۰۶ ریال در نظر گرفته شده است که حاکی از رشد ۲۱٫۶ درصدی قیمت پایه است.

در ادامه،  ۱۰۰ تن ناودانی و ۱۱ هزارتن ورق گالوانیزه خودرو در تالار صنعتی عرضه خواهد شد. قیمت پایه این دو محصول به ترتیب ۲۴۷ هزار و ۶۵۲ ریال و ۴۷۲ هزار و ۲۰۵ ریال اعلام شده است.

علاوه بر این، مشتریان سنگ آهن دانه بندی می‌توانند ۱۰ هزار تن از این محصول را با قیمت ۱۲ هزار ریال خریداری کنند. ضمن اینکه این محصول هفته گذشته عرضه نشده بود.

در همین حال، ۸۰۸ هزار تن کنسانتره سنگ آهن با قیمت پایه ۳۴ هزار و ۳۷۱ ریال عرضه خواهد شد.

همچنین، یک میلیون و ۱۴۷ هزار تن گندله سنگ آهن عرضه خواهد شد که قیمت در نظر گرفته شده برای آن، ۴۶ هزار و ۵۴۵ ریال می‌باشد. این قیمت نشان از رشد ۲٫۶ درصدی آن نسبت به عرضه هفته گذشته دارد.

در پایان، شاهد عرضه ۱۵۰ هزار تن آهن اسفنجی با قیمت پایه ۱۲۳ هزار و  ۳۵۹ ریال خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *