تعادل بازار فولاد با عرضه مستمر و متناسب محصولات در بورس/ نیازی به ایجاد محدودیت در بازار نیست

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه نیازی به ایجاد محدودیت در طرف عرضه و تقاضا در معاملات فولادی وجود ندارد، گفت: اگر عرضه محصولات در زنجیره فولاد به صورت متناسب با تقاضا و مستمر در بورس کالا انجام شود، قاعدتاً مشکلی در تنظیم بازار محصولات به ویژه در شمش و مقاطع طویل نخواهیم داشت.

به گزارش فولادبان، رسول خلیفه سلطانی با بیان اینکه نیازی به ایجاد محدودیت در طرف عرضه و تقاضا در معاملات فولادی وجود ندارد، گفت: اگر عرضه محصولات در زنجیره فولاد به صورت متناسب با تقاضا و مستمر در بورس کالا انجام شود، قاعدتاً مشکلی در تنظیم بازار محصولات به ویژه در شمش و مقاطع طویل نخواهیم داشت.

خلیفه سلطانی اظهار داشت: چنانچه در حوزه فولاد با رویکرد تأمین پایدار مواد اولیه به جلو برویم، مشکل خاصی در این زنجیره نخواهیم داشت و بازار خود را تنظیم می‌کند.

دبیر انجمن فولاد خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما به دولت این است که اجازه دهد، عرضه نهاده‌ها به صورت رقابتی و کامل انجام شود و هیچ‌گونه محدودیتی در سمت عرضه یا تقاضا وجود نداشته باشد؛ کما اینکه قیمت‌های این روزهای بازار فولاد، نشان دهنده همین امر است که بازار خودش را تنظیم می‌کند به گونه‌ای که نرخ تورم فولاد حداقل ۱۰ درصد کمتر از تورم عمومی کشور در سال ۱۴۰۱ بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *