گزارش هفتگی فولادبان از معاملات بورس کالا/از مهمترین عرضه هفته چه خبر؟

خبرنگار فولادبان، جزئیات معاملات بورس کالا در هفته جاری را مورد بررسی قرار داد

به گزارش فولادبان، جزئیات معاملات بورس کالا در هفته جاری مورد بررسی قرار گرفت.

در مهمترین عرضه هفته، در معاملات روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه،  ۱۳۷ ‌هزار تن شمش بلوم در دسترس مشتریان قرار گرفت و ۱۰۰ درصد آن به فروش رسید. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۲۱۴ هزار و ۳۴۷ ریال است.

جزئیات این معاملات به شرح ذیل است:

 

ریز معاملات روز دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه

در معاملات روز دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، قرار بود ۳۴۸ هزار و ۵۵۵ تن محصول فولادی در تالار صنعتی و حراج باز بورس کالا معامله شود که از این حجم، ۱۳۴ هزار و ۱۵۵ تن روی تابلوی معاملات قرار گرفت و ۶۱٫۵ درصد محصولات از تابلوی معاملات حذف شد.

در همین حال، برای ۱۵ هزار تن شمش بلوم، تنها ۴ هزار تن تقاضا وجود داشت و قیمت میانگین ۱۹۵ هزار و ۴۶۰ ریال را روی تابلوی معاملات به ثبت رساند.

همچنین امروز میلگرد کلاف که ۳ هزار و ۴۰۶ تن از حجم آن به تابلوی معاملات راه پیدا کرد، به میزان ۷ هزار و ۶۵۶ تن تقاضا برای این محصول به ثبت رسید و قیمت میانگین ۲۴۷ هزار و ۷۵ ریال را روی تابلوی معاملات نشان داد.

علاوه بر این، ۸ ‌هزار و ۶۵۰ تن تقاضا از سوی مشتریان برای میلگرد آلیاژی ثبت شد که ۵ هزار و ۱۰۰ تن از حجم عرضه این محصول بیشتر بود.

در ادامه ۶ هزار و ۶۴۷ تن تیرآهن به تابلوی معاملات راه پیدا کرد اما برای ۲۸ هزار و ۳۸۲ تن از این محصول تقاضا وجود داشت. امروز قیمت میانگین ثبت شده روی تابلوی معاملات برای این محصول، ۳۱۲ هزار و ۳۶۲ ریال بود.

در همین حال، برای ۵۵۲ تن ناودانی، تنها ۹۸۹ تن تقاضا وجود داشت و قیمت میانگین ۲۲۰ هزار و ۱۴۳ ریال را روی تابلوی معاملات به ثبت رساند.

در پایان ۱۰۵ هزار تن آهن اسفنجی به تابلوی معاملات راه یافت و ۳۰۵ هزار و ۴۰۰ تن تقاضا برای آن وجود داشت. در این راستا، قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۱۲۴ هزار و ۷۵ ریال است.

 

ریز معاملات روز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ماه

در معاملات روز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، قرار بود، ۲۶۹ هزار و ۸۵۹ تن محصول فولادی در تالار صنعتی و حراج باز بورس کالا معامله شود که ۲۶۲ هزار و ۲۵۳ تن از این حجم روی تابلوی معاملات قرار گرفت و حدود ۳ درصد محصولات از تابلوی معاملات حذف شدند.

در همین حال، برای ۱۸۳ هزار و ۴۵۰ تن شمش بلوم، ۴۱۲ ‌هزار و ۳۵ تن تقاضا وجود داشت و قیمت میانگین ۱۸۱ هزار و ۵۴ ریال را روی تابلو معاملات به ثبت رساند.

همچنین، تختال C که ۲۰ هزار تن از حجم آن به تابلوی معاملات راه پیدا کرد، به میزان ۱۹ هزار تن تقاضا برای این محصول به ثبت رسید و قیمت میانگین ۱۸۳ هزار ریال را روی تابلوی معاملات نشان داد.

علاوه بر این، ۵۰۰ تن تقاضا از سوی مشتریان برای  ورق رنگی ثبت شد که ۵۰۰ تن از حجم عرضه این محصول کمتر بود.

در ادامه، ۵ هزار تن ورق سرد B به تابلوی معاملات راه پیدا کرد و ۷ هزار و ۴۰۰ تن تقاضا برای این محصول وجود داشت.ضمن اینکه قیمت میانگین ثبت شده روی تابلوی معاملات برای این محصول، ۲۲۷  هزار و ۴۷۰ ریال بود.

همچنین، تقاضای ۱۵۰ تنی برای ۲ ‌هزار تن ورق قلع اندود روی تابلوی معاملات ثبت شد.

امروز حجم راه یافته به تابلوی معاملات ورق  گالوانیزه G، فقط ۹ هزار و ۸۰۰ تن بود و تقاضا برای این ۱۱ هزار و ۵۵۰ تن بود.

با این حال، برای یک‌هزار و ۳ تن ورق گرم B،به میزان ۱۰ هزلار و ۳۲۵ تن تقاضا از سوی خریدار وجود داشت. در طول معاملات قیمت میانگین ۱۸۰ هزار و ۳۸۸ ریال برای این محصول رقم خورد.

در پایان، ۴۰ هزار تن آهن اسفنجی بریکت به تابلوی معاملات راه یافت و ۴۰ هزار تن تقاضا برای آن وجود داشت. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۱۳۳ هزار و ۵۵۵ ریال می‌باشد.

 

ریز معاملات روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه

در معاملات روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، از ۲۳۸ هزار و ۹۱۷ تن محصول فولادی در تالار صنعتی بورس کالا، ۲۲۶ هزار و ۶۸۱ تن یعنی معادل ۹۴ درصد محصولات به معامله رسیدند.

در همین حال، ۱۳۷ ‌هزار تن شمش بلوم در دسترس مشتریان قرار گرفت و ۱۰۰ درصد آن به فروش رسید. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۲۱۴ هزار و ۳۴۷ ریال است.

همچنین، ۶۶ هزار و ۱۹۲ تن از حجم عرضه شده میلگرد، مورد معامله قرار گرفت. ضمن اینکه این محصول با قیمت ۲۳۰ هزار و ۲۵۷ ریال به معامله رسید

امروز فروشندگان ناودانی، به میزان ۲ هزار و ۲۰۴ تن از این محصول عرضه کردند و با استقبال خوب مشتریان تمامی حجم این محصول با قیمت پایانی ۲۵۶ هزار و ۶۰۲ ریال به فروش رفت.

علاوه بر این، ۹۷۶ تن نبشی در دسترس مشتریان قرار گرفت که ۱۰۰ درصد آن خریداری شد. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ۲۵۱ هزار و ۱۷۹ ریال برای نبشی به ثبت رسید.

همچنین،۱۹ هزار و ۲۰۹ تن تیرآهن توسط مشتریان با قیمت میانگین موزون ۲۵۶ هزار و ۱۲۴ ریال خریداری شد.

مشتریان ورق سرد B هم ۹۰ درصد حجم عرضه این محصول یعنی معادل یک‌هزار تن را با قیمت میانگین موزون ۳۱۲ هزار و ۹۰۰ ریال خریداری کردند.

در ادامه، تنها ۱۰۰ تن ورق گرم با قیمت ۲۶۰ هزار و ۸۵۵ ریال به فروش رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *