جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
اخبار 07 اردیبهشت 1402 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

گزارش هفتگی فولادبان از معاملات بورس کالا/از مهمترین عرضه هفته چه خبر؟

خبرنگار فولادبان، جزئیات معاملات بورس کالا در هفته جاری را مورد بررسی قرار داد

گزارش هفتگی فولادبان از معاملات بورس کالا/از مهمترین عرضه هفته چه خبر؟ اخبار قیمت شمش فولاد, قیمت فولاد آلیاژی

به گزارش فولادبان، جزئیات معاملات بورس کالا در هفته جاری مورد بررسی قرار گرفت.

در مهمترین عرضه هفته، در معاملات روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه،  137 ‌هزار تن شمش بلوم در دسترس مشتریان قرار گرفت و 100 درصد آن به فروش رسید. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول 214 هزار و 347 ریال است.

جزئیات این معاملات به شرح ذیل است:

 

ریز معاملات روز دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه

در معاملات روز دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه ۱۴۰2، قرار بود ۳۴۸ هزار و ۵۵۵ تن محصول فولادی در تالار صنعتی و حراج باز بورس کالا معامله شود که از این حجم، ۱۳۴ هزار و ۱۵۵ تن روی تابلوی معاملات قرار گرفت و ۶۱٫۵ درصد محصولات از تابلوی معاملات حذف شد.

در همین حال، برای ۱۵ هزار تن شمش بلوم، تنها ۴ هزار تن تقاضا وجود داشت و قیمت میانگین ۱۹۵ هزار و ۴۶۰ ریال را روی تابلوی معاملات به ثبت رساند.

همچنین امروز میلگرد کلاف که ۳ هزار و ۴۰۶ تن از حجم آن به تابلوی معاملات راه پیدا کرد، به میزان ۷ هزار و ۶۵۶ تن تقاضا برای این محصول به ثبت رسید و قیمت میانگین ۲۴۷ هزار و ۷۵ ریال را روی تابلوی معاملات نشان داد.

علاوه بر این، ۸ ‌هزار و ۶۵۰ تن تقاضا از سوی مشتریان برای میلگرد آلیاژی ثبت شد که ۵ هزار و ۱۰۰ تن از حجم عرضه این محصول بیشتر بود.

در ادامه ۶ هزار و ۶۴۷ تن تیرآهن به تابلوی معاملات راه پیدا کرد اما برای ۲۸ هزار و ۳۸۲ تن از این محصول تقاضا وجود داشت. امروز قیمت میانگین ثبت شده روی تابلوی معاملات برای این محصول، ۳۱۲ هزار و ۳۶۲ ریال بود.

در همین حال، برای ۵۵۲ تن ناودانی، تنها ۹۸۹ تن تقاضا وجود داشت و قیمت میانگین ۲۲۰ هزار و ۱۴۳ ریال را روی تابلوی معاملات به ثبت رساند.

در پایان ۱۰۵ هزار تن آهن اسفنجی به تابلوی معاملات راه یافت و ۳۰۵ هزار و ۴۰۰ تن تقاضا برای آن وجود داشت. در این راستا، قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۱۲۴ هزار و ۷۵ ریال است.

 

ریز معاملات روز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ماه

در معاملات روز سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰2، قرار بود، ۲۶۹ هزار و ۸۵۹ تن محصول فولادی در تالار صنعتی و حراج باز بورس کالا معامله شود که ۲۶۲ هزار و ۲۵۳ تن از این حجم روی تابلوی معاملات قرار گرفت و حدود ۳ درصد محصولات از تابلوی معاملات حذف شدند.

در همین حال، برای ۱۸۳ هزار و ۴۵۰ تن شمش بلوم، ۴۱۲ ‌هزار و ۳۵ تن تقاضا وجود داشت و قیمت میانگین ۱۸۱ هزار و ۵۴ ریال را روی تابلو معاملات به ثبت رساند.

همچنین، تختال C که ۲۰ هزار تن از حجم آن به تابلوی معاملات راه پیدا کرد، به میزان ۱۹ هزار تن تقاضا برای این محصول به ثبت رسید و قیمت میانگین ۱۸۳ هزار ریال را روی تابلوی معاملات نشان داد.

علاوه بر این، ۵۰۰ تن تقاضا از سوی مشتریان برای  ورق رنگی ثبت شد که ۵۰۰ تن از حجم عرضه این محصول کمتر بود.

در ادامه، ۵ هزار تن ورق سرد B به تابلوی معاملات راه پیدا کرد و ۷ هزار و ۴۰۰ تن تقاضا برای این محصول وجود داشت.ضمن اینکه قیمت میانگین ثبت شده روی تابلوی معاملات برای این محصول، ۲۲۷  هزار و ۴۷۰ ریال بود.

همچنین، تقاضای ۱۵۰ تنی برای ۲ ‌هزار تن ورق قلع اندود روی تابلوی معاملات ثبت شد.

امروز حجم راه یافته به تابلوی معاملات ورق  گالوانیزه G، فقط ۹ هزار و ۸۰۰ تن بود و تقاضا برای این ۱۱ هزار و ۵۵۰ تن بود.

با این حال، برای یک‌هزار و ۳ تن ورق گرم B،به میزان ۱۰ هزلار و ۳۲۵ تن تقاضا از سوی خریدار وجود داشت. در طول معاملات قیمت میانگین ۱۸۰ هزار و ۳۸۸ ریال برای این محصول رقم خورد.

در پایان، ۴۰ هزار تن آهن اسفنجی بریکت به تابلوی معاملات راه یافت و ۴۰ هزار تن تقاضا برای آن وجود داشت. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۱۳۳ هزار و ۵۵۵ ریال می‌باشد.

 

ریز معاملات روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه

در معاملات روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه ۱۴۰2، از 238 هزار و 917 تن محصول فولادی در تالار صنعتی بورس کالا، 226 هزار و 681 تن یعنی معادل 94 درصد محصولات به معامله رسیدند.

در همین حال، 137 ‌هزار تن شمش بلوم در دسترس مشتریان قرار گرفت و 100 درصد آن به فروش رسید. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول 214 هزار و 347 ریال است.

همچنین، 66 هزار و 192 تن از حجم عرضه شده میلگرد، مورد معامله قرار گرفت. ضمن اینکه این محصول با قیمت 230 هزار و 257 ریال به معامله رسید

امروز فروشندگان ناودانی، به میزان 2 هزار و 204 تن از این محصول عرضه کردند و با استقبال خوب مشتریان تمامی حجم این محصول با قیمت پایانی 256 هزار و 602 ریال به فروش رفت.

علاوه بر این، 976 تن نبشی در دسترس مشتریان قرار گرفت که 100 درصد آن خریداری شد. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون 251 هزار و 179 ریال برای نبشی به ثبت رسید.

همچنین،19 هزار و 209 تن تیرآهن توسط مشتریان با قیمت میانگین موزون 256 هزار و 124 ریال خریداری شد.

مشتریان ورق سرد B هم 90 درصد حجم عرضه این محصول یعنی معادل یک‌هزار تن را با قیمت میانگین موزون 312 هزار و 900 ریال خریداری کردند.

در ادامه، تنها 100 تن ورق گرم با قیمت 260 هزار و 855 ریال به فروش رسید.

 

مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جست و جو بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors