آمار نهایی معاملات بورس کالا/ تنها ۱٫۶ درصد از شمش به فروش رسید

براساس جزئیات معاملات امروز بیست و ششم فروردین ماه 1402 بورس کالا، تنها 1.6 درصد از حجم عرضه شده شمش بلوم به معامله رسید.
به گزارش خبرنگار فولادبان، امروز شنبه بیست و ششم فروردین ماه ۱۴۰۲، از ۲ میلیون و ۴۱ هزار و ۸۵۷ تن محصول فولادی در تالار صنعتی و حراج باز بورس کالا، ۶۶۶ هزار و ۴۱۷تن یعنی معادل ۷۸ درصد محصولات به معامله رسیدند.
در همین حال، ۱۰۰ ‌هزار و ۸۳۰ تن شمش بلوم در دسترس مشتریان قرار گرفت و ۱٫۶ درصد آن، یعنی یک‌‌هزار و ۶۴۰ تن به فروش رسید. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ثبت شده برای این محصول ۱۹۰ هزار و ۱۷۷ ریال است که نسبت به قیمت پایه کاهش ۶٫۶ درصدی را رقم زد.
همچنین، ۸۰۰ تن از  حجم عرضه شده میلگرد آلیاژی، مورد معامله قرار گرفت. ضمن اینکه این محصول با قیمت ۲۰۴ هزار و ۳۳۹ ریال به فروش رسید که نشان از رشد ۳٫۱ درصدی قیمت این محصول دارد.
امروز فروشندگان میلگرد کلاف، به میزان یک‌هزار و ۱۰۰ تن از  این محصول عرضه کردند و تمام آن با قیمت میانگین موزون ۲۱۷ هزار و ۵۶۰ ریال به فروش رسید.
علاوه بر این، ۳ ‌هزار و ۴۲۷ تن تیرآهن در دسترس مشتریان قرار گرفت که ۱۰۰ درصد آن خریداری شد. ضمن اینکه قیمت میانگین موزون ۲۴۹ هزار و ۲۴۱ ریال برای تیرآهن به ثبت رسید.
مشتریان ورق سرد لوازم خانگی هم امروز ۱۰۰ درصد حجم عرضه این محصول یعنی معادل ۱۴ هزار و ۴۵۰ تن را با قیمت میانگین موزون ۳۴۹ هزار و ۲۶۷ ریال خریداری کردند.
در ادامه، تمام نیمی از سنگ آهن دانه بندی با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۳ ریال به فروش رسید که این قیمت رشد ۴٫۱ درصدی را نسبت به قیمت پایه این محصول به ثبت رساند.
در همین حال، کنسانتره سنگ آهن و گندله سنگ آهن به ترتیب به میزان ۲۲۰ هزار تن و ۲۰۰ هزار تن مورد معامله قرار گرفتند. ضمن اینکه قیمت پایه کنسانتره سنگ آهن رشد ۲ درصدی را رقم زد اما گندله سنگ آهن تغییر قیمت نداشت.
در پایان، مشتریان ۱۰۰ درصد آهن اسفنجی یعنی معادل ۱۲۵ هزار تن را با قیمت موزون ۹۹ هزار و ۵۳۳ ریال خریداری کردند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *