قیمت‌گذاری در بازار بالادست فولاد چگونه باید باشد؟

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: باید اجازه داد قیمت براساس عرضه و تقاضا شکل بگیرد. این مهم نه تنها در بازار فولاد، بلکه در بازار بالادست فولاد هم باید شکل بگیرد، چرا که مهم ترین کارکرد بورس کالا که کشف قیمت براساس عرضه و تقاضاست، به‌درستی عمل کند.

اردشیر سعدمحمدی در گفتگو با فولادبان با بیان اینکه بورس‌های کالایی برای بقای تولیدکننده، مصرف کننده و سرمایه گذار ضروری هستند، اظهارداشت: تحولات قیمت و میزان عرضه و تقاضای کالاهای مهم و استراتژیک در دنیا همواره از مهمترین و پرطرفدارترین اخبار روز دنیا به شمار می روند و این موضوع به شکل مستقیم، اهمیت بالای بورس‌های کالایی را در دنیا به نمایش می‌گذارد.

وی گفت: عمده کالاهای مهم از جمله نفت، طلا، مس، فولاد، کنسانتره، گندم به اشکال مختلف در بورس‌های کالایی دنیا معامله و مخابره اطلاعات از بازار این کالاها به واسطه شفافیت بورس ها انجام می شود.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات افزود: علاوه بر این، وجود تضامین و قوانین مدرن در جریان معاملات باعث شده است بورس‌های کالایی از اهمیت ویژه‌ای برای تولید کنندگان و مصرف کنندگان انواع کالاها و حتی سرمایه گذاران بازار کالا برخوردار باشد؛ تا جایی که عنوان می شود وجود بورس‌های کالا برای بقای تولید کنندگان، مصرف کنندگان و سرمایه گذاران بازار کالا ضروری است.

سعد محمدی تصریح کرد: در ارتباط با عرضه فولاد در بورس کالا، باید اجازه داد قیمت براساس عرضه و تقاضا شکل بگیرد. این مهم نه تنها در بازار فولاد، بلکه در بازار بالادست فولاد هم باید شکل بگیرد، چرا که مهم ترین کارکرد بورس کالا که کشف قیمت براساس عرضه و تقاضاست، به‌درستی عمل کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *