تشکیل سازمان بازرگانی و تنظیم بازار زیرنظر ریاست‌جمهوری در دولت تایید شد+جزئیات

سخنگوی دولت اعلام کرد: کلیات تشکیل سازمان بازرگانی و تنظیم بازار به تصویب دولت رسید.

به گزارش فولادبان، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کلیات تشکیل سازمان بازرگانی و تنظیم بازار به تصویب دولت رسید. این سازمان فرابخشی و زیرمجموعه نهاد ریاست‌جمهوری خواهد بود.

وی گفت: بخش‌های مرتبط با تنظیم بازار و بازرگانی از وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی و سایر نهادهای دیگر به این سازمان منتقل خواهد شد.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: جزئیات این لایحه در هماهنگی با نهادها و وزارتخانه‌ها آماده و پس از آن اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در مورد تغییر حکمرانی گفت: در برنامه‌های دولت محورهای تحولی بود. دولت در همین جهت به سرعت پیش می‌رود.

سخنگوی دولت مولدسازی دارایی‌های دولت را در همین رابطه دانست و گفت: طرح‌های نیمه‌تمام بسیاری در کشور وجود دارد و هیچ شهری نیست که یک طرح نیمه‌تمام در آن وجود نداشته باشد. تحول در سیستم‌های اداری می‌تواند این طرح‌ها را به سرانجام برساند.

رئیسی به همه وزارتخانه‌ها می‌رود

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگارها اظهار داشت: مکمل نگاه دولت در حضور میدانی، حضور در ستاد وزارتخانه‌ها برای انتخاب اولویت‌ها و هماهنگی فرابخشی لازم برای سرعت‌بخشی به اجرای اولویت‌های هر وزارتخانه است.

سخنگوی دولت عنوان کرد: تاکنون رئیس‌جمهور در راستای جلسات نظارتی ستادی، ۱۱ جلسه در وزارتخانه‌ها برگزار کرده است. رئیس‌جمهور به نوبت در باقی وزارتخانه‌ها حضور پیدا می‌کنند. وزرا هم از دستگاه‌های زیرمجموعه خود بازدید و بر کارکردشان نظارت دارند.

بهادری جهرمی در مورد احیای واحدهای تولیدی نیز گفت: یکی از اولویت‌های دولت در جهت رشد اقتصادی و حل معضل بیکاری، فعال‌سازی کارگاه‌ها و مجموعه‌های صنفی و صنعتی تعطیل است.

وی خاطرنشان کرد: معاونت اول رئیس‌جمهور، معاونت اجرایی رئیس‌جمهور، وزارتخانه‌ها و استانداری‌ها پیگیر فعال‌سازی این واحدهای تولیدی و صنعتی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *