شرایط خرید از مازاد عرضه محصول شمش فولادی اعلام شد

بورس کالا شرایط خرید از مازاد عرضه محصول شمش فولادی روز دوشنبه هفته جاری را اعلام کرد.

به گزارش فولادبان، محمد نوروز پور، مدیر بازرسی و امور اعضا بورس کالا در نامه ای به مدیران عامل شرکت‌های کارگزاری شرایط خرید از مازاد عرضه محصول شمش فولادی روز دوشنبه هفته جاری را ابلاغ کرد.

در این ابلاغیه با موضوع شرایط خرید از مازاد عرضه محصول شمش فولادی، آمده است: خرید از مازاد عرضه های روز جاری محصول شمش بلوم فولادی به‌ صورت غیربهین یاب از ساعت ۱۴ برای تمام مشتریان دارای کد بورسی امکان‌پذیر است.

براساس این ابلاغیه، خرید شمش مازد برای همه خریداران بورسی (از جمله شرکت‌های تجاری) از ساعت ۱۴ به بعد بازار است.

در همین حال، گزارش فولادبان از جزئیات معاملات امروز محصولات فولادی در بورس کالا نشان می دهد: در این معاملات برای ۱۰۶ هزار و ۶۰۰ تن شمش بلوم، ۱۰۲ هزار و ۱۲۵ تن تقاضا وجود داشت و قیمت میانگین ۱۵۹ هزار و ۵۶۳ ریال برای این محصول بر روی تابلوی معاملات به ثبت رسید.

این در حالی است که شورای آهن و فولاد ایران در روزهای اخیر در اولین مکاتبه رسمی خود با وزیر صمت، با اشاره به مشکلات متعدد کارخانجات زنجیره فولاد ناشی از نقایص دستورالعمل های صادره مربوط به الزام عرضه و فروش محصولات در بورس کالا، خواستار اتخاذ راهکاری برای فروش خارج از بورس به صورت توافقی برای محصولاتی شده که در بورس کالا عرضه شده اما مورد معامله قرار نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *