شوکه شدن بازار آهن با بخشنامه جنجالی ارزی بورس کالا

فعال بازار فولاد اعلام کرد: از روز چهارشنبه 7 دی ماه، همزمان با ابلاغ بخشنامه ارزی بورس کالا شوک قیمتی به بازار آهن وارد شده است.

محمد صادق چیت ساز در گفتگو با فولادبان با بررسی هفتگی بازار آهن و فولاد اظهارداشت: در یک هفته اخیر دلار، روندی کاملا افزایشی داشت و با این وجود، از روز شنبه ۳ دی ماه تا روز دوشنبه ۵ دی ماه، اتفاق خاصی در بازار آهن مشاهده نشد.

وی با اشاره به تعطیل بودن بازار آهن در روز سه‌شنبه به دلیل شهادت حضرت فاطمه زهرا ( س) گفت: روز چهارشنبه ۷ دی ماه سخنگوی بورس کالا اعلام داشت ارز نیمایی حذف می‌گردد و معاملات فولاد با ارز توافقی در بورس کالا صورت خواهد گرفت. در صورت عملی شدن این موضوع، به احتمال زیاد افزایش ۳۰ درصدی قیمت پایه آهن را به دنبال خواهد داشت.

عضو هیات مدیره اتحادیه صنفی آهن و فولاد تهران مطرح کرد: از روز چهارشنبه 7 دی ماه، همزمان با ابلاغ بخشنامه ارزی بورس کالا ( تغییر نرخ محاسباتی ارز بورس کالا از دلار نیمایی به دلار توافقی) شوک قیمتی به بازار آهن وارد شده است.

چیت ساز اذعان کرد: در هفته جاری شاخص فلزات اساسی در روند خیلی خوبی قرار گرفت و توانست رشد خوبی را تجربه کند.

پیش‌بینی بازار فولاد در هفته آینده

چیت ساز با اشاره به روند بازار فولاد مطرح کرد: در صورت تداوم روند صعودی نرخ دلار تا پایان سال، قیمت محصولات فولادی در دی، بهمن و اسفند ماه روند افزایشی را تجربه خواهد کرد. از طرفی پیش‌بینی می‌شود در این مدت صادرات محصولات فولادی به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *