تغییر نرخ ارز محاسباتی بورس کالا از دلار نیمایی تا دلار توافقی؛ صنعت کشور در انتظار شوک بزرگ/ بخشنامه‌ای که به افزایش 30 درصدی قیمت پایه منجر می‌شود

براساس جدیدترین بخشنامه بورس کالا به شرکت‌های عرضه کننده، از دوشنبه هفته آینده برای محصولاتی که نرخ ارز در قیمت پایه آنها محاسبه می‌شود، می توانند قیمت پایه خود را براساس نرخ دلار نیما تا دلار توافقی، محاسبه و اعمال کنند.

به گزارش خبرنگار فولادبان، بورس کالا به تازگی بخشنامه‌ای به شرکت‌های عرضه کننده محصولات در این بورس ابلاغ کرده است که براساس آن، نرخ محاسبه ارز برای قیمت پایه محصولات عرضه از ارز نیمایی تا ارز توافقی متغیر خواهد بود.

با این حال، برخی فعالان بازار فولاد پیش بینی می کنند که بخشنامه اخیر ارزی بورس کالا می تواند به افزایش حدود 30 درصدی قیمت پایه منجر شود.

همچنین برخی کارشناسان صنعت فولاد هشدار می دهند: در صورتی که قیمت مواد اولیه حدود 30 درصد افزایش یابد، شوک بزرگی به کل صنعت کشور وارد خواهد شد.

در روزهای آینده فولادبان در گفتگو با فعالان فولادی، این موضوع مهم را به طور ویژه پیگیری خواهد کرد.

* اطلاعیه مهم بورس کالا در خصوص نرخ ارز محاسباتی 

در ابلاغیه بورس کالا آمده است: از روز دوشنبه هفته آینده (12 دی ماه) برای محصولاتی که نرخ ارز در قیمت پایه آنها محاسبه می‌گردد مانند آلومینیوم، مس، روی، سرب، گروه محصولات پتروشیمی و و غیره، عرضه‌کنندگان می‌توانند قیمت پایه خود را بر اساس نرخ دلار نیما (دلار حواله سامانه سنا) تا دلار توافقی (بازار متشکل ارز ایران) محاسبه و اعمال ‌کنند.

تغییر نرخ ارز محاسباتی بورس کالا از دلار نیمایی تا دلار توافقی؛ صنعت کشور در انتظار شوک بزرگ/ بخشنامه‌ای که به افزایش 30 درصدی قیمت پایه منجر می‌شود عینک فولادی نرخ ارز نیمایی

به هر حال باید منتظر دوشنبه هفته آینده باقی ماند و دید سرانجام بخشنامه اخیر ارزی بورس کالا قیمت پایه را چه میزان افزایش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *