پیشنهادی برای قیمت گذاری نرسد نشست بازنگری قیمت منتفی می‌شود

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو گفت:اگر تشکل ها وانجمن های فعال در زنجیره فولاد پیشنهادی برای تعیین قیمت پایه شمش و محصولات فولادی ارائه نکنند ، نشست بازنگری منتفی خواهد شد.

امیر صباغ در گفتگو با فولادبان با اشاره به نشست بازنگری وزارت صمت درباره فرمول قیمت پایه شمش فولاد و محصولات فولادی افزود: قرار بود پس از جمع آوری پیشنهادات تشکل ها، انجمن ها و بخش های خصوصی درباره قیمت محصولات فولادی نشست دیگری با موضوع بازنگری چهارشنبه گذشته برگزار شود اما تشکل‌ها، به جز انجمن نوردکاران پیشنهادی در این باره ارائه نکردند.

وی ادامه داد: انجمن فولاد ایران  و انجمن سنگ آهن ایران هنوز فرمول پیشنهادی برای تعیین قیمت شمش پایه و محصولات فولادی ارسال نکرده اند و چنانچه پیشنهادی از طرف دیگر اعضا و تشکل ها ارائه نشود نشست بازنگری منتفی خواهد شد و فقط جلسات کارگروه بنا به داشتن موضوع بررسی ادامه خواهد یافت.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو اظهار داشت: اقدامات انجمن نورد کشور نشان از پیشنهاد ۸۵% متال بولتن فوب ایران برای قیمت شمش فولاد دارد که معادل قیمت پایه درتن ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان و درکیلو ۱۰ هزار و ۳۰۰ تومان است  که فاصله چشم گیر از رقم فعلی قیمت پایه دارد.

صباغ تصریح کرد: اگر انجمن ها پیشنهاد فرمول قیمت پایه را ارائه ندهند و به اجماع و توافق کلی نرسند وزارت صمت و بورس کالا در این باره کاری نمی تواند کند و چنانچه پیشنهادات تشکل های ذی النفع در زنجیره فولاد به نتیجه برسد، بورس کالا عین توافق را اجرایی خواهد کرد.

قرار بود انجمن‌های فعال در زنجیره فولاد کشور هفته گذشته پیشنهادات خود را درخصوص فرمول قیمت پایه به بورس کالا اعلام کنند تا جلسه هماهنگی تشکیل و فرمول توافقی انجمنها در پایه اعمال شود که به دلیل ارائه نشدن پیشنهادات ، این نشست برگزار نشد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *