اختصاصی فولادبان؛ تصمیمات امرور کمیته مدیریت بازار برای بازنگری فرمول قیمت‌گذاری سنگ آهن+جزئیات

نشست کمیته مدیریت بازار وزارت صمت برای بازنگری فرمول قیمت‌گذاری سنگ آهن در بورس کالا امروز با حضور فعالان انجمن سنگ آهن ایران و شرکت‌های معدنی بزرگ برگزار و تصمیماتی اتحاذ شد.

به گزارش خبرنگار فولادبان، نشست کمیته مدیریت بازار وزارت صمت برای بازنگری فرمول قیمت‌گذاری سنگ آهن در بورس کالا امروز با حضور فعالان انجمن سنگ آهن ایران ، انجمن تولید کنندگان فولاد ایران و شرکت‌های معدنی بزرگ برگزار شد.

در همین حال، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو در گفتگو با فولادبان با اعلام جزئیات برگزاری جلسه امروز کمیته مدیریت بازار وزارت صمت، گفت: در نشست امروز دیدگاه‌ها و نظرات مختلفی از سوی اعضای انجمن‌ های زنجیره فولاد مطرح شد که مهم‌ترین موضوع بررسی ضرایب قیمتی محصولات پایین دست و محصولات میانی زنجیره فولاد بود.

امیر صباغ توضیح داد: در این جلسه از آنجا که ضرایب ارایه شده انجمن سنگ آهن با انجمن تولیدکنندگان فولاد متفاوت بود، قرار بر این شد که در نشست بعدی با توافق دیدگاه‌ها ضرایب قیمتی یکسان شود.

وی ااظهارداشت: در این نشست همچنین دیدگاه‌ها و نظرات هر دو سوی زنجیره به صورت شفاهی به بورس کالا ارائه و مقرر شد در نشست‌های بعدی و تکمیلی، نتیجه نهایی مشخص شود.

کمیته مدیریت بازار هفته گذشته با دستور کار بررسی فرمول قیمت‌گذاری محصولات فولادی در بورس کالا و با حضور رئیس کمیته تنظیم بازار وزارت صمت، مسئولان ایمیدرو، هیات مدیره بورس کالا، اعضای انجمن تولیدکنندگان فولاد، اعضای انجمن تولیدکنندگان نورد ایران در وزارت صمت برگزار و قرار شد تصمیم نهایی با بررسی دیدگاه‌های مختلف اعضای انجمن‌ها و تشکل‌های زنجیره فولاد در نشست بعدی اتخاذ شود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *