نتایج مثبت جلسه انجمن فولاد با وزیر نیرو

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران پس از برگزاری جلسه‌ای با وزیر نیرو از نتایج مثبت این جلسه برای تأمین برق فولادی‌ها خبر داد.

به گزارش فولادبان، بهرام سبحانی در رابطه با جلسه برگزار شده بین انجمن فولاد و وزیر نیرو گفت: جلسه شنبه شب (۲۱ خرداد) اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد با وزیر نیرو نتایج مثبتی برای تأمین بهترِ برق صنایع فولاد درپی داشت. در این جلسه مقرر شد که کارگروهی متشکل از وزارت نیرو، وزارت صمت و انجمن فولاد برنامه‌ای فنی و کارشناسی برای محدودیت‌های مصرف برق صنایع فولاد در شرایط اضطراری کمبود برق تدوین کنند و شرکت‌های برق منطقه‌ای، این برنامه را برای تأمین برق واحدهای فولادی‌ ملاک عمل قرار دهند.

وی با ارائه جزئیات بیشتر افزود: یکی از نتایج مثبت جلسه انجمن فولاد با مهندس محرابیان وزیر محترم نیرو تأکید بر این نکته بود که با فعالیت موثر این کارگروه، به نوعی برنامه محدودیت برق تدوین شود که واحدهای فولادسازی بیش از یک‌سوم مصرف عادی خود، طی سه ماه آینده محدودیت مصرف برق نداشته باشند تا بدین ترتیب تولید فولاد کشور متحمل خسارت کمتری شود.

رئیس انجمن فولاد ایران تصریح کرد: در این جلسه با موافقت وزارت نیرو، با توجه به شرایط خاص واحدهای ذوب القایی، امتیازی برای این واحدها درنظر گرفته شد و این کارخانجات می‌توانند علاوه بر برنامه مذکور، از ۱۱ شب تا ۸ صبح نیز بدون محدودیت و مطابق دیماند مصرفی برق دریافت کنند. در بقیه ساعات شبانه‌روز نیز مصرف برق این واحدها طبق برنامه کارشناسی تدوین‌شده خواهد بود.

وی در پایان تأکید کرد: در مجموع، جلسه ۲۱ خرداد انجمن فولاد و وزارت نیرو یک گام مثبت در راستای مدیریت کارشناسانه محدودیت‌های برق صنایع فولاد کشور ارزیابی می‌شود. (چیلان)

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *