احتمال ضعیف کاهش تعرفه‌های واردات فولاد چین به آمریکا

بایدن گفته است که در حال بررسی حذف برخی از تعرفه‌های اعمال شده بر صدها میلیارد دلار کالاهای چینی توسط سلف او در سال‌های 2018 و 2019 در بحبوحه جنگ تجاری تلخ بین دو اقتصاد بزرگ جهان است.

ایالات متحده در نظر دارد برخی از تعرفه‌های کالاهای وارداتی از چین را برای مهار تورم لغو کند.

جینا ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده، گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از تیمش خواسته است تا به گزینه لغو برخی از تعرفه‌های چین که توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا اعمال شده بود، برای مبارزه با وضع کنونی تورم بالا نگاه کنند.

ریموندو در مصاحبه‌ای به CNN گفت: ما در حال بررسی آن هستیم. درواقع، رئیس‌جمهور از ما خواسته است که آن را تجزیه و تحلیل کنیم. بنابراین ما در حال انجام این کار برای او هستیم و او باید این تصمیم را بگیرد.

او گفت: محصولات دیگری کالاهای خانگی، دوچرخه، و غیره وجود دارد و ممکن است لغو تعرفه‌ها برای آنها منطقی باشد. دولت تصمیم گرفته است برخی از تعرفه‌های فولاد و آلومینیوم را حفظ کند تا از کارگران آمریکایی و … صنعت فولاد حمایت کند.

بایدن گفته است که در حال بررسی حذف برخی از تعرفه‌های اعمال شده بر صدها میلیارد دلار کالاهای چینی توسط سلف او در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در بحبوحه جنگ تجاری تلخ بین دو اقتصاد بزرگ جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *