بازگشت بازار بورس به روند صعودی، اما بی‌جان و کم‌رمق

با کاهش چشمگیر حجم معاملات بازار سرمایه، رنگ سبز امروز به بورس برگشت، اما این رنگ سبز کمرنگ‌تر از روزهای دیگر بود.

به گزارش فولادبان، معاملات بازار سرمایه امروز با حجمی پایین‌تر از روز گذشته دنبال شد و همین مسئله باعث شد تا بورس رنگ سبز کمرنگی به خود بگیرد. معاملات امروز بازار سهام بیشتر حالت متعادل داشتند چراکه هنوز شوک خبر افزایش نرخ بهره بانکی در دل سهامداران وجود دارد و امروز هم رشد بازار بیشتر به دلیل افزایش حجم تقاضا در برخی از سهم‌های شاخص‌ساز بود.

به هر نحو، شاخص کل در پایان معاملات امروز یک‌هزار و ۷۳ واحد رشد کرد و به یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۳۸۳ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن در جریان فروش بیشتر سهم‌های کوچک ۹۴۱ واحد افت کرد و در نقطه ۴۱۹ هزار و ۶۴ واحدی ایستاد. شاخص فلزات اساسی هم مانند نماگر اصلی بورس ۸۹۹ واحد بالاتر آمد و رقم یک میلیون و ۱۱۶ هزار و ۷۷۵ واحدی را نشان داد.

«شستا»، «خودرو»، «شپنا»، «خگستر»، «فولاد»، «خساپا» و «آسیاتک»، نمادهایی بودند که فهرست نمادهای پرتراکنش امروز را تشکیل دادند. نمادهای «شپنا»، «فارس»، «شتران»، «شپدیس»، «کگل» و «نوری» بیشترین اثر مثبت و «حکشتی» بیشترین تأثیر منفی را در شاخص داشتند.

امروز، معاملات نمادهای صنعت فولاد متعادل دنبال می‌شد؛ به نحوی که برخی از نمادهای وضعیت مناسبی را پشت سر گذاشتند، اما برخی دیگر وضعیت قرمز داشتند. نمادهای «فپنتا»، «فجر» و «فنورد» رشد خوبی را تجربه کردند، اما نماد «فسازان» افت قیمت شدیدی را در سهام خود دید.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *