افزایش سود نیپون استیل با فروش لوله‌های فولادی

نیپون استیل سود خالص 637 میلیارد ین (5 میلیارد دلار) را برای سال منتهی به 31 مارس گزارش کرده است که بالاترین میزان از زمان تصاحب صنایع فلزی سومیتومو در سال 2012 است.

شرکت ژاپنی نیپون استیل، فولادساز شماره ۵ جهان، انتظار دارد که تجارت لوله‌های بدون درز آن، امسال از ضرر سال گذشته به سود بازگردد، زیرا فعالیت حفاری گاز برای پاسخگویی به تقاضای بالاتر برای سوخت غیرروسی در حال افزایش است.
تاکاهیرو موری، معاون اجرایی نیپون، با اشاره به خاورمیانه به عنوان نمونه‌ای از تقاضا، به رویترز گفت: با افزایش تقاضا برای گاز غیرروسی، تعداد فزاینده‌ای از درخواست‌ها برای لوله‌های بدون درز دریافت می‌کنیم.
فولادساز پیشرو ژاپن در میان برترین سازندگان لوله‌های بدون درز پیشرفته در جهان قرار دارد. این لوله‌ها برای حفاری نفت و گاز استفاده می‌شود.
این تجارت که زمانی بسیار سودآور بود در سال‌های اخیر به دلیل کاهش سرعت اکتشاف نفت و گاز به دلیل کمپین‌های مداوم دولت‌ها برای کنار گذاشتن سوخت‌های فسیلی و تأثیر همه‌گیری کووید ۱۹ آسیب‌دیده بود.
اما افزایش اخیر تقاضا و قیمت گاز، به دنبال تهاجم روسیه به اوکراین، سرمایه‌گذاری در تولید نفت را تحریک کرده است.
موری گفت که نیپون همچنین می‌تواند فرصت‌های فروش بیشتری پیدا کند زیرا روسیه و اوکراین قادر به صادرات آهن خام و محصولات نیمه‌تمام فولاد نیستند.
وی گفت: حتی اگر جنبه‌های مثبتی در عرضه وجود داشته باشد، جنبه‌های منفی در تقاضا و قیمت مواد اولیه بسیار بیشتر از آنها است.
نیپون استیل سود خالص ۶۳۷ میلیارد ین (۵ میلیارد دلار) را برای سال منتهی به ۳۱ مارس گزارش کرده است که بالاترین میزان از زمان تصاحب صنایع فلزی سومیتومو در سال ۲۰۱۲ است.
موری گفت که بزرگترین ریسک برای نیپون استیل در صورتی است که قیمت مواد خام در حالی که بازار فولاد راکد است، همچنان افزایش یابد.
با این حال، او انتظار داشت که بازار فولاد بهبود یابد و خاطرنشان کرد که کارخانه‌های فولاد چین با قیمت‌های فعلی برای فولاد سودآور نیستند.
موری گفت: تقاضای جهانی فولاد در سال ۲۰۲۲ احتمالاً نسبت به سال گذشته ثابت خواهد ماند، اما ما بدبین نیستیم زیرا چشم‌انداز رشد را در میدان‌های اصلی جنگ خود مانند هند و ایالات متحده می‌بینیم.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *