چین تقریباً از محدودیت‌های صادرات سنگ‌آهن هند مصون است

داده‌ها نشان می‌دهد که 31 درصد از گندله وارداتی چین، از هند وارد شده و مالیات صادرات از 30 درصد به 45 درصد افزایش یافته است. وانگ معتقد است که برخی از شرکت‌های چینی که به گندله نیاز دارند تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. محدودیت‌های صادرات سنگ‌آهن هند ممکن است ناشی از تقاضای داخلی آن باشد.

 

صنعت فولاد چین تحت تأثیر محدودیت‌های صادرات سنگ‌آهن هند قرار نخواهد گرفت.

هند اخیراً افزایش عوارض صادراتی را برای سنگ‌آهن از ۲۲ می اعلام کرده است.

وانگ گوکینگ، مدیر مرکز تحقیقات اطلاعات فولاد Lange پکن، روز پنجشنبه به گلوبال تایمز گفت: در سال ۲۰۲۱، چین ۳۳٫۴۲ میلیون تن سنگ‌آهن از هند وارد کرد که تنها ۲٫۹۷ درصد از کل حجم واردات ۱٫۱۲ میلیارد تنی را شامل می‌شود.

در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲، حجم واردات سنگ‌آهن چین از هند ۵٫۳۶ میلیون تن بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به ۷۱ درصد کاهش داشت که بیشتر نشان می‌دهد محدودیت‌های صادرات سنگ‌آهن هند بر صنعت فولاد چین تأثیری نخواهد گذاشت.

با این حال، داده‌ها نشان می‌دهد که ۳۱ درصد از گندله وارداتی چین، از هند وارد شده و مالیات صادرات از ۳۰ درصد به ۴۵ درصد افزایش یافته است. وانگ معتقد است که برخی از شرکت‌های چینی که به گندله نیاز دارند تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. محدودیت‌های صادرات سنگ‌آهن هند ممکن است ناشی از تقاضای داخلی آن باشد. او گفت: «هند می‌خواهد در میان تلاطم قیمت جهانی کالاها، عرضه را برای صنعت فولاد داخلی خود تضمین کند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *