رشد شاخص پس از سه روز افت مکرر/ اقبال به سهم‌های فولادی پشت کرد

شاخص کل بازار سرمایه پس از سه روز افت مکرر، بالاخره سبزپوش شد، اما سهام صنعت فولاد نتوانستند سرمایه زیادی جذب کنند.

به گزارش فولادبان، پس از اینکه شاخص کل بازار سرمایه به مدت سه روز پشت سر هم افت داشت، بالاخره این شاخص به واسطه افزایش تقاضا توانست در آخرین روز معاملاتی رشد کند و وضعیت بازار به سبز تغییر کند. وضعیت کلی بازار سرمایه به دلیل ریسک‌هایی که برای تولید وجود دارد، چندان متعادل نیست، اما دلیل اصلی رشد امروز شاخص، جمع شدن صف‌های فروشی بود که در روزهای گذشته تشکیل شده بودند.

شاخص کل بورس تا پایان معاملات امروز، ۸ هزار و ۷۸۸ واحد رشد کرد و به یک میلیون و ۵۶۴ هزار و ۴۷۷ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز به دنبال افزایش خرید در سهام کوچک، ۵ هزار و ۵۶۶ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۴۳۶ هزار و ۷۹۴ واحدی ایستاد، اما شاخص فلزات اساسی با فشار فروشی که اکثر سهم‌های فولادی تحمل می‌کردند، ۶ هزار و ۱۸۸ واحد ریزش کرد و رقم یک میلیون و ۱۵۵ هزار و ۱۸۷ واحد را نشان داد.

نمادهای «آسیاتک»، «سآبیک»، «شپنا»، «شستا»، «خودرو»، «فولاد» و «وخارزم»، فهرست نمادهای پرتراکنش امروز را تشکیل می‌دادند. نمادهای «شپنا»، «رمپنا»، «اخابر»، «شبریز»، «شبندر» و «پارس» بیشترین تأثیر مثبت را روی شاخص داشتند، اما نماد «فولاد» با افت قیمت سهام خود تأثیری منفی در روند حرکتی بورس داشت.

امروز، اکثر نمادهای فولادی افت قیمت در سهام خود داشتند، اما نمادهای «فخوز»، «فولاد» و «فسازان»، سه شرکت بزرگ در صنعت فولاد، بیشتر از دیگر نمادها افت کردند. در گروه کانه فلزی، نماد «کچاد» توانست رشد قیمت نسبتا خوبی را تجربه کرد، اما عرضه در نماد «کگل» بیشتر بود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *