جهش ۵ تا ۶ درصدی قیمت سنگ‌آهن

قیمت‌های آتی سنگ‌آهن اخیراً به دلیل کاهش تقاضا به دلیل محدودیت‌های سختگیرانه ناشی از کرونا در چین به پایین‌ترین حد در دو ماه اخیر رسیده است.

معاملات آتی سنگ‌آهن در سنگاپور در مسیر اولین افزایش هفتگی خود در پنج هفته گذشته قرار گرفت، زیرا چین در روز جمعه نرخ بهره بانکی برای وام مسکن را بیش از حد انتظار کاهش داد و امیدها برای حمایت بیشتر برای احیای اقتصاد این کشور را افزایش داد.

روز جمعه فعال‌ترین قرارداد سنگ‌آهن ژوئن در بورس سنگاپور پس از معاملات نیمروزی با ۶٫۱ درصد افزایش به ۱۳۴٫۲۵ دلار در هر تن رسید که بیشترین افزایش روزانه خود را از اواسط ماه مارس نشان می‌دهد.

در بورس دالیان چین هم قیمت سنگ‌آهن ۵٫۳ درصد جهش کرد و به ۸۴۲٫۵۰ یوان/تن رسید.

بانک‌های چینی نرخ بهره کلیدی وام‌های بلندمدت را با ۱۵ واحد پایه کاهش دادند و به ۴٫۴۵ درصد رساندند که هزینه‌های وام مسکن را کاهش می‌دهد و ممکن است به مقابله با تقاضای ضعیف وام کمک کند.

تحلیلگران موسسه ANZ می‌گویند که یکی از عوامل اصلی رشد چین، بخش املاک بوده است که بخش قابل توجهی از تقاضای کل فولاد این کشور را تشکیل می‌دهد و کاهش نرخ کلیدی نشان می‌دهد که چین تلاش زیادی برای دستیابی به رشد ۵٫۵ درصدی خود انجام می‌دهد..

به گزارش بلومبرگ، در همین حال، ذخایر سنگ‌آهن در بنادر اصلی چین برای هشتمین هفته متوالی کاهش یافت.

قیمت‌های آتی سنگ‌آهن اخیراً به دلیل کاهش تقاضا به دلیل محدودیت‌های سختگیرانه ناشی از کرونا در چین به پایین‌ترین حد در دو ماه اخیر رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *