بورس در آخرین روز ماه سرخپوش شد

شاخص کل بازار سرمایه با افت 15 هزار واحدی خود در روز آخر اردیبهشت باعث شد تا بازار با رنگ سرخ کارش را در این ماه به پایان برساند.

به گزارش فولادبان، معاملات امروز بازار سرمایه از همان ابتدای فعالیت بورس بیشتر با عرضه سهام شاخص‌ساز و برخی از سهم‌های کوچک همراه بودند؛ به نحوی که ریزش شاخص کل در نهایت باعث سرخپوشی بازار شد. تحلیلگران تکنیکال بورس مرز ۱٫۶ میلیون واحدی را به عنوان مرز مقاومت شاخص معرفی کرده بودند که امروز هم این سطح مقاومت کارساز آمد و شاخص افت کرد و شاخص اطصلاحا پول‌بک کرده است و این پیش‌بینی وجود دارد که در میان‌مدت شاخص روند نزولی به خود بگیرد، اما در مقابل، پیش‌بینی رشد بورس و قیمت سهام به دنبال افزایش انتظارات تورمی است.

شاخص کل به عنوان نماگر اصلی بازار سرمایه در پایان معاملات امروز ۱۵ هزار و ۲۸۴ واحد افت کرد و روی نقطه یک میلیون و ۵۷۹ هزار و ۶۹۲ واحد ایستاد. شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش عرضه در سهم‌های گروه خودرو و برخی دیگر از شرکت‌های کوچک، ۲ هزار و ۴۴۰ واحد کاهش یافت و رقم ۴۴۰ هزار و ۱۸۳ واحد را نشان داد. شاخص گروه فلزات اساسی با افت ۹ هزار و ۷۵۶ واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۸۶ واحدی ایستاد.

در جریان معاملات امروز، نمادهای «آسیاتک»، «شستا»، «شپنا»، «خگستر»، «وبملت»، «وتجارت» و «خساپا» بیشترین تراکنش را به خود اختصاص دادند. نمادهای «پارس»، «کچاد»، «فولاد»، «نوری»، «شستا»، «تاپیکو» و «کگل» هم از جمله نمادهایی بودند که بیشترین تأثیر را روی ریزش شاخص کل داشتند.

همچنین، اغلب نمادهای فولادی فشار عرضه را تجربه کردند و در سهام خود کاهش قیمت داشتند. نمادهای «ذوب»، «کویر» و «فپنتا» بیشترین عرضه را پشت سر گذاشتند. دو نماد معدنی صنعت فولاد یعنی «کچاد» و «کگل» نیز مانند اکثر نمادهای بازار فشار عرضه را در معاملات داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *