چین به منبع اصلی تأمین اسلب فولادی جهان تبدیل می‌شود

فولادسازان بزرگ آسیای جنوب شرقی در اندونزی و مالزی نیز محموله های اسلب فولادی را به قیمت ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر به اروپا فروخته اند، این در حالی است که، در هفته منتهی به ۲۵ مارس قیمت پیشنهادی برای اسلب چینی ۸۳۰ – ۸۷۰ دلار به ازای هر تن فوب چین بود، در حالی که کویل نورد گرم (HRC) تولید شده توسط یکی از کارخانه های چینی صادرکننده اسلب حدود ۸۴۰ دلار در هر تن فوب عرضه شد.

در بحبوحه کمبودهای ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین، چین در حال تبدیل شدن به یک تأمین‌کننده بزرگ اسلب فولادی برای بازارهای جهانی است و منابع بازار تخمین زده‌اند که چین از زمان شروع جنگ در ۲۴ فوریه تقریباً ۳۰۰ هزار تا ۴۰۰ هزار تن اسلب به سایر نقاط جهان به ویژه به اروپا ارسال کرده است.

به گزارش فولادبان، منابع اعلام کردند که حداقل چهار فولادساز بزرگ چینی اسلب به اروپا فروخته‌اند که باعث سختی در عرضه اسلب داخلی و کویل نورد گرم شده و البته این امر یک اثر موج‌دار به زنجیره تأمین در آسیا وارد کرده است.

در همین حال، خریداران اسلب فولادی با کمبود مواد مواجه هستند و پیشنهاداتی با قیمت ۹۵۰ تا ۹۸۰ دلار در هر تن در جنوب شرق آسیا دریافت می‌کنند. البته، آخرین معاملات اسلب فولادی بین ۱۰۳۰ تا ۱۰۴۰ دلار در هر تن در اروپا شنیده شد و آخرین پیشنهادها ۱۰۵۰ دلار به ازای هر تن در اروپا بود.

علاوه بر این، فولادسازان بزرگ آسیای جنوب شرقی در اندونزی و مالزی نیز محموله های اسلب فولادی را به قیمت ۱۰۳۰ تا ۱۰۳۵ دلار در هر تن سی‌اف‌آر به اروپا فروخته اند، این در حالی است که، در هفته منتهی به ۲۵ مارس قیمت پیشنهادی برای اسلب چینی ۸۳۰ – ۸۷۰ دلار به ازای هر تن فوب چین بود، در حالی که کویل نورد گرم (HRC) تولید شده توسط یکی از کارخانه های چینی صادرکننده اسلب حدود ۸۴۰ دلار در هر تن فوب عرضه شد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *