افت قیمت بیلت صادراتی روسیه در پایان ماه رمضان

تولیدکنندگان و بازرگانان روسی، حتی قبل از تعطیلات با توجه به تحریم‌‌های اعمال شده از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین و خطرات مرتبط با تجارت چنین موادی، با تقاضای محدودی در مراکز صادرات سنتی خود مواجه بودند.

متال بوتن گزارش داد که افت قیمت بیلت صادراتی روسیه در آستانه عید فطر ادامه یافت و این به معنای کاهش تقاضا از سوی مقصد کلیدی محموله‌های روسیه یعنی ترکیه است.

به گزارش فولادبان، تولیدکنندگان و بازرگانان روسی، حتی قبل از تعطیلات با توجه به تحریم‌‌های اعمال شده از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین و خطرات مرتبط با تجارت چنین موادی، با تقاضای محدودی در مراکز صادرات سنتی خود مواجه بودند.

در همین حال، یکی از منابع بازرگانی مستقر در روسیه اعلام کرد که کارخانه‌‌های درجه یک آماده هستند تا در اواخر این هفته مذاکرات را با قیمت ۷۰۰ تا ۷۰۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه آغاز کنند در حالی که در پایان هفته گذشته پیشنهادهایی بین ۷۱۰ تا ۷۲۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه شنیده شد.

علاوه بر این، گفته می‌‌شود که تولیدکنندگان ثانویه بر اساس قیمت‌‌های پیشنهادی خود که اکنون از ۷۰۰ تا ۷۰۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه به ۶۹۰ تا ۶۹۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه رسیده است، درخواست پیش‌پرداخت نموده‌اند.

بر اساس داده‌های منتشر شده با وجود تخفیف‌‌ها در این هفته، فعالیت‌‌های معاملاتی محدود بود زیرا مشتریان ترجیح می‌‌دادند تا عید منتظر بمانند.

تضعیف قیمت محصولات فولادی تمام شده و همچنین کاهش ارزش قراضه نیز بر این انتظار افزوده است، بنابراین، در هفته‌‌های آینده کاهش بیشتری در قیمت بیلت فولاد وجود خواهد داشت.

شاخص روزانه قیمت قراضه فولادی با منشأ ایالات متحده، در روز ۲۹ آوریل حدود ۵۶۱.۶۶ دلار در هر تن سی‌اف‌آر ترکیه ارزیابی شد که در طول روز تغییری نداشت، اما نسبت به هفته گذشته کاهش ۶۴.۲۳ دلاری در هر تن را تجربه نمود.

ارزیابی قیمت هفتگی برای میلگرد فولادی صادراتی بندر اصلی در روز پنجشنبه حدود ۸۵۰ – ۹۰۰ دلار در هر تن فوب ترکیه بود که نسبت به قیمت هفته قبل (۹۳۰ – ۹۴۰ دلار در هر تن) حدود ۴۰ – ۸۰ دلار در هر تن کاهش یافت.

در همین حال، جدیدترین نشانه‌های قیمت قابل اجرا برای بیلت روسی در ترکیه حدود ۷۰۰ تا ۷۳۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر بسته به خریدار بود و هزینه حمل و نقل به کشور حدود ۳۵ تا ۴۵ دلار در هر تن است که بسته به تناژ و بندر مقصد، ۵ تا ۱۵ دلار نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

یکی از منابع شمال آفریقا نیز قیمت قابل اجرا را حدود ۷۲۰ دلار در هر تن cfr اعلام کرده است، اگرچه نمی‌تواند برآوردی از هزینه حمل و نقل فعلی از حوزه دریای سیاه ارائه دهد.

شاخص قیمت بیلت فولادی صادراتی روسیه به تضعیف خود ادامه داد و در روز جمعه (۲۹ آوریل) به ۶۸۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه رسید که با کاهش ۹ دلاری در هر تن همراه بود.

بر اساس گزارش آرتان پرس، در آسیا نیز در هفته گذشته معامله ای به قیمت ۶۷۰ دلار در هر تن cfr چین از سوی تامین کننده ای که به طور سنتی مواد را از بنادر خاور دور روسیه حمل می‌ کند انجام شد، غیر از این معامله تا کنون هیچ فروش جدیدی از بیلت روسیه شنیده نشده است.

همچنین، قیمت پیشنهادی بیلت در این هفته در تایوان حدود ۶۷۰ تا ۷۰۰ دلار در هر تن سی‌اف‌آر شنیده شد، اما هیچ معامله‌ای گزارش نشد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *