بورس به سقوط خود ادامه داد

شاخص کل بورس که از روز گذشته روی دور نزولی افتاده بود، امروز هم به این سقوط ادامه داد و همچنان زور بالا آمدن ندارد.

به گزارش فولادبان، نوسانات بازار سرمایه از روز گذشته به صورت نزولی دنبال می‌شد و بورس رنگ یک دست قرمز را به خود گرفته بود. شاخص کل امروز هم به همین روند ادامه داد و باز هم با وجود اخبار خوبی از جمله احداث پروژه‌های توسعه‌ای و فعالیت کارگروه بازار سرمایه که روز گذشته شنیده شده بود، افت کرد. کارشناسان بازار سرمایه می‌گویند در حال حاضر نقدینگی در بازار کم است و اغلب نوسان‌گیرها برای کسب سود بیشتر معامله می‌کنند.

نماگر اصلی بورس در ادامه افت روز گذشته خود، امروز هم ۷ هزار و ۵۶۱ واحد دیگر افت داشت و به یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۴۸۸ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز امروز با افت ۲ هزار و ۵۱۵ واحدی، روی نقطه ۳۲۳ هزار و ۹۸۴ واحدی ایستاد و شاخص فلزات اساسی با فشار فروش بیش از حد نمادهای بزرگ خود، ۱۳ هزار و ۱۰ واحد ریزش داشت و در ارتفاع یک میلیون و ۵۰ هزار و ۲۹۸ واحدی ایستاد.

امروز فهرست نمادهای پرتراکنش بازار سرمایه، نمادهای «خودرو»، «شتران»، «خساپا»، «خگستر»، «شبندر»، «شپنا» و «انرژی ۳» را نشان می‌داد. نمادهای «فولاد»، «فملی»، «خودرو»، «پارسان»، «شپدیس» و «نوری» بیشترین اثر را روی ریزش بازار داشتند و نماد «ومعادن» تأثیر مثبت روی روند حرکتی شاخص گذاشت.

در معاملات روز جاری، نمادهای فولادی بازار چندان مورد توجه قرار نگرفتند و «ذوب»، «کاوه»، «کویر» و «فولاد» بیشترین افت قیمت را تجربه کردند و دیگر نمادهای فولادی هم قرمزپوش بودند. نمادهای معدنی «کچاد» و «کگل» هم چندان مورد استقبال قرار نگرفتند، اما سبز بودند.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *