بورس به رشد خود ادامه داد/ فولادی‌ها همچنان پرتقاضا

شاخص کل بازار سرمایه در ادامه رشد دیروز، امروز هم با افزایش تقاضا به خصوص در صنایع فولادی در منطقه سبز حرکت کرد.
بازار سرمایه

به گزارش فولادبان؛ بازار سرمایه از روز گذشته در پی اخبار مثبتی که از سازمان بورس منتشر شد و فعالیت گسترده سهامداران حقوقی در این بازار، با رنگ مثبت به پایان می‌رسد. بسیاری از فعالان و کارشناسان بازار سرمایه عقیده دارند که سهامداران حقوقی بازار باعث ایجاد هیجان در خرید شده‌اند و ممکن است کمی روند بازار را تغییر دهند. شاخص کل امروز با رشد ۱۴ هزار و ۶۶۶ واحدی، به یک میلیون و ۳۷۶ هزار و ۸۱ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز امروز با نماگر اصلی بورس هم‌راستا بود و در کل معاملات یک روند صعودی را پشت سر گذاشت. این شاخص تا پایان معاملات توانست ۳ هزار و ۵۳۲ واحد رشد کند و در نقطه ۳۶۶ هزار و ۶۳۶ واحدی به کار خود پایان دهد. شاخص فلزات اساسی طی معاملات روز جاری توانست روند خوبی را پیش بگیرد و به واسطه معاملات خوبی که در سهام صنایع فلزی صورت گرفت، ۱۲ هزار و ۶۹۹ واحد رشد کند تا به یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۲۴۱ واحد برسد.

در جریان معاملات امروز، نمادهای «برکت»، «شبندر»، «فسبزوار»، «شپنا»، «فولاد»، «کدما» و «کیمیاتک» بیشترین تراکنش را داشتند. نمادهای «فولاد»، «کگل»، «شبندر»، «شپدیس»، «فملی»، «شپنا» و «خودرو» هم بیشترین تأثیر را روی شاخص گذاشتند. سه گروه خودرو، فلزات اساسی و فرآورده نفتی بیشترین ارزش معاملات را داشتند و برترین گروه‌های صنعت بودند.

اکثر نمادهای فولادی نیز روز مثبتی را پشت سر گذاشتند. «فپتا»، «فنورد» و «کاوه» فولادی‌هایی بودند که بازدهی مناسبی داشتند. نماد معدنی «کگل» بیشتر از نماد «کچاد» توانست برای سهامدارانش سوددهی داشته باشد و در بازار فرابورس، نماد «ذوب» معاملات خوبی را پشت سر گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *