کاهش شدید قیمت مواد اولیه فولاد در بورس کالای چین

روز دوشنبه قیمت مواد اولیه فولاد در بورس کالای دالیان به دلیل کاهش تقاضا در کارخانه‌های فولاد که ناشی از محدودیت اجباری تولید است، کاهش یافت در حالی که کنترل قیمت زغال‌سنگ نیز بر فضای روانی بازار تأثیر گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری فولادبان به نقل از رویترز، کارخانه‌های فولاد، سیمان و کک‌سازی در شهر تانگشان که قطب فولاد چین است، اخیراً به دلیل هشدار آلودگی شدید هوا، دستور کاهش تولید دریافت کرده‌اند.
داده‌های موسسه مشاوره SteelHome نشان می‌دهد که ذخایر سنگ‌آهن وارداتی در بنادر چین هفته گذشته با کاهش ۲٫۱ میلیون تنی به ۱۴۲٫۳ میلیون تن رسید.
صبح دوشنبه در ابتدای معاملات بورس کالای چین، معاملات آتی شاخص سنگ‌آهن برای تحویل در ژانویه، با ۳٫۴ درصد کاهش به ۶۳۴ یوان (۹۹٫۰۰ دلار) در هر تن رسید.
پس از اینکه نهاد برنامه‌ریزی دولت چین اعلام کرد وضعیت عرضه زغال‌سنگ به طور قابل توجهی بهبود یافته است، قیمت سایر مواد خام فولادسازی نیز کاهش یافت.
قیمت زغال‌سنگ کک‌شو در بورس دالیان با ۵٫۴ درصد کاهش به ۲۲۴۹ یوان در هر تن رسید و قیمت معاملات آتی کک با ۳ درصد کاهش به ۳۰۱۵ یوان در هر تن رسید.
تحلیلگران موسسه Haitong Futures در یادداشتی نوشتند: اخیراً تحت تأثیر کنترل شدید دولت بر قیمت زغال‌سنگ، قیمت مواد اولیه کاهش یافته و قیمت فولاد را کاهش داده است. در کوتاه‌مدت، تأثیر مواد خام می‌تواند قوی‌تر از عوامل بنیادی باشد.
در بورس آتی شانگهای هم امروز قیمت میلگرد با ۲ درصد کاهش به ۴۵۹۷ یوان در هر تن رسید.
قیمت معاملات آتی کویل نورد گرم که در بخش تولید استفاده می‌شود، با ۲٫۴ درصد کاهش به ۴۹۱۶ یوان در هر تن رسید. قیمت قراردادهای آتی فولاد ضدزنگ در بورس شانگهای برای تحویل در دسامبر با ۱٫۶ درصد کاهش به ۱۸۹۲۵ یوان در هر تن رسید.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *