بین‌التعطیلین برای بورس آمد نداشت

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در اولین روز هفته معاملات در ناحیه قرمز به سر برد و افت شدیدی را پشت سر گذاشت.
بازار سرمایه

به گزارش فولادبان؛ بین‌التعطیلین این هفته برای بورس چندان روز خوشی نبود و با وجود حمایت خوب از سهام «فولاد» باز هم شاهد افت شدید شاخص کل بودیم. نماگر اصلی بورس امروز با ریزش ۲۸ هزار و ۶۸۹ واحدی، به یک میلیون و ۴۰۷  هزار و ۶۶۷ واحد رسید تا بار دیگر این بازار وارد فاز نزولی شود. برخی از کارشناسان بازار معتقدند یکی از دلایل افت این روزهای بورس ضعیف‌تر از حد انتظار بودن گزارش‌های برخی از نمادهاست.

شاخص کل هم‌وزن هم امروز حال خوشی نداشت و عرضه شدید سهام در بازار باعث افت شدید آن شد. نمادهای کوچک این روزها چندان مورد توجه معامله‌گران نیستند چراکه اخبار بنیادی درباره بیشتر سهم‌های شاخص‌ساز منتشر می‌شود؛ نه سهم‌های کوچک. این شاخص، با افت ۹ هزار و ۱۸۳ واحدی، امروز رقم ۳۸۸ هزار و ۷۸ واحد را ثبت کرد، اما شاخص فلزات اساسی که در ابتدا خوب آغاز کرده بود، در ادامه با افزایش ۸۰۵ واحدی، رقم یک میلیون و ۱۲۳ هزار و ۳ واحدی را نشان داد.

نمادهای «فولاد»، «فسبزوار»، «شتران»، «خودرو»، «کیمیاتک»، «خساپا» و «فملی» بیشترین تراکنش را در بازار داشتند و نمادهای «پارسان»، «پارس»، «شپدیس»، «وغدیر»، «تاپیکو» و «فملی» هم بیشترین اثر منفی را روی شاخص گذاشتند، اما نماد فولاد تنها نماد با اثر مثبت روی شاخص بود. سه گروه فلزات اساسی، شیمیایی و خودرو نیز ارزش معاملات بالایی را ثبت کردند.

امروز به جز نماد «فولاد»، همه نمادهای فولادی قرمز به تن کردند و در این میان، «فپنتا»، «فجر» و «کاوه» بیشترین افت قیمت را در سهام خود تجربه کردند. دو نماد معدنی «کچاد» و «کگل» هم امروز افت یک درصدی پشت سر گذاشتند. نماد «ذوب» در بازار فرابورس، چندان وضعیت مناسبی نداشت و منفی بسته شد.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *