رشد قیمت فروآلیاژ، محصولات فولادی را گران نمی کند/ رشد ۶۲ درصدی نرخ جهانی

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنایع فروآلیاژ ایران با تاکید بر اثر یک درصدی قیمت فرو آلیاژ بر فولاد گفت:رشد قیمت فروآلیاژ زیاد نبوده و اثر چندانی برای افزایش نرخ فولاد ندارد.

اکبر استادحسن در گفتگو با فولادبان با بیان اینکه قیمت جهانی محصولات فرو آلیاژ حدود ۶۲ درصد افزایش یافته است،گفت: نرخ این محصول در بازارهای جهانی از ۲۲۰۰ دلار به ۳۷۰۰ دلار افزایش یافته و با توجه به افزایش قیمت جهانی محصولات فروآلیاژی در بازارهای داخلی حدود ۱۵ درصد رشد داشته است.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنایع فروآلیاژ ایران افزود: افزایش قیمت محصولات فروآلیاژی در بازارهای داخلی شدید نبوده است و اثر قیمتی محصولات فروآلیاژ بر قیمت تمام شده بازار آهن و فولاد پایین است و شاید فقط زیر یک درصد باشد و به همین علت می توان گفت بازار آهن و فولاد با وجود افزایش قیمت محصولات فروآلیاژی ، ثبات قیمتی خود را حفظ خواهد کرد.

استادحسن درباره این ابلاغیه افزایش قیمت محصولات فروآلیاژ تصریح کرد: هر ماه قرار است قیمت فرو آلیاژها بر اساس پارامترهای مختلف از جمله شمش داخلی ، نرخ ارز و دلار و توافق با فولادسازان تعیین شود و قیمت ها در سایت انجمن صنفی کارفرمایان فروآلیاژ بارگذاری شود.

وی با بیان اینکه فروآلیاژ نمک و چاشنی صنعت است،تاکید کرد: اثرگذاری قیمت نمک بر روی غذا پایین است ولی اگر نباشدغذا خوش طعم نخواهد شد ودر مورد محصولات فروآلیاژی هم همین گونه است.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان صنایع فروآلیاژ ایران در پایان گفت: قیمت محصولات فروآلیاژی را افزایشی خواهد بود اما بیان این نکته ضروریی است که اگر هر دو پارامتریعنی قیمت دلار و نرخ های جهانی افزایشی باشد بدون تردید قیمت فروآلیاژ و قیمت محصولات فولادی روند صعودی خواهند داشت ولی چنانچه قیمت دلار و ارز بدون نوسان و همراه با ثبات باشد، باز هم پیش بینی قیمتی محصولات فروآلیاژی در بازارهای جهانی افزایشی و حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد بیش از قیمت کنونی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *